‘The Master of Spelling’ – I edycja dyktanda z języka angielskiego

rok szk. 2019/2020 więcej informacji w zakładce KONKURSY

UWAGA!!!

Ogłaszamy konkurs na logo Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Technika dowolna. Prosimy o przynoszenie prac

(w wersji multimedialnej lub tradycyjnej) do piątku 15.11. do

p. Magdaleny Krzak.

Czekają atrakcyjne nagrody!!!

KULTURALNI.PL W DOMKU ŻEROMSKIEGO

W październiku odwiedziliśmy Domek Żeromskiego w Orłowie. Spotkaliśmy się tam z panem Sławomirem Kitowskim grafikiem, plakacistą, twórcą albumów o historii Gdyni. W stylowych wnętrzach pełnych pamiątek po pisarzu usłyszeliśmy opowieść o pobycie Żeromskiego w Orłowie, dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa dzielnicy i obejrzeliśmy świetny film dokumentalny o powstawaniu Gdyni, portu.

STOP CYBERPRZEMOCY!

W piątek 11 października uczniowie klas 5a, 5b i 7a wzięli udział w warsztatach dotyczących cyberprzemocy. Podczas zajęć, które zostały przeprowadzone przez panią psycholog, w przystępny sposób wyjaśniono zasady działania popularnych wśród młodzieży aplikacji takich jak  Messenger, Facebook, Instagram, WhatsApp, Snapchat, TikTok. Zostały przedstawione zagrożenia czyhające zwłaszcza na młodych użytkowników , którzy często nawet nie zdają sobie sprawy z ich istnienia.

BohaterON

Klasa 8a wzięła udział w akcji pisania kartek i listów do Powstańców Warszawskich w ramach kampanii BohaterON. Wysłaliśmy do naszych żyjących jeszcze Bohaterów zarówno wiadomości w wersji tradycyjnej jak i przez Internet. Podziękowaliśmy za bohaterską postawę w czasie Powstania Warszawskiego w 1944 roku i życzyliśmy wielu sił, zdrowia i życzliwości ze strony innych ludzi.

Nasz poczet na uroczystościach

27.09. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających 80-tą rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody miały miejsce przy pomniku Armii Krajowej na Skwerze Kościuszki.

BARBARA HOFF POLSKIE PROJEKTY POLSCY PROJEKTANCI

W gdyńskim Muzeum Miasta zagościła niezwykła projektantka mody - Barbara Hoff. Uczniowie klasy 5a i 5b, w ramach realizacji projektu: „Kulturalni.pl” , mieli okazję, w piątek 27.09.2019r., obejrzeć tę wystawę, na której pojawiły się liczne materiały archiwalne: rysunki, projekty, fotografie, filmy z pokazów, a przede wszystkim oryginalne ubrania sygnowane metką Hoffland, wypożyczone m.in. z Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Pod czujnym okiem pana Tomasza nasi uczniowie na chwilę przenieśli się w świat mody II połowy XX wieku.

Jesteś tutaj: Start