Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Metoda Tomatisa w SP11

Nasze dwie nauczycielki, Pani Izabela Betka i pani Magdalena Dulewicz, zakończyły trwające dziesięć dni szkolenie z zakresu stymulacji audio-psycho-fonologicznej metodą profesora A.A. Tomatisa. Wcześniej szkoła nasza została wyposażona w sprzęt do diagnozy i prowadzenia terapii.
Już niedługo podamy rodzicom więcej informacji dotyczących kwalifikacji dzieci do terapi
A zatem do dzieła!!!


Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej

Dnia 5 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej. Jak co roku zgromadził laureatów konkursów klasowych. Uczniowie klas 0 – 3 przedstawili recytację przygotowanych wierszy, nie tylko Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Komisja oceniająca: p.Agnieszka Łądkowska, p.Ewa Miedzińska i p.Joanna Osowska miała spory dylemat w wyłonieniu najlepszych recytatorów.

Nagrody otrzymali:

I miejsce – Witek Wolański z kl.3a,

II miejsce – Maja Gollnau z kl.2a i Ania Cieniewicz z kl.0,

III miejsce – Zuzia Zamara z kl.2a.

Wyróżnieni zostali: Mikołaj Szlija z kl.1a i Aleksander Makać z kl.2a.

Wszystkim laureatom gratulujemy, a Witkowi życzymy powodzenia na szczeblu miejskim.

Więcej…

Tomatis w naszej szkole

Już w najbliższy piątek nasze dwie nauczycielki po raz drugi zasiądą w "ławce szkolnej", aby dalej szkolić  się w prowadzeniu terapii metodą  TOMATISA. Terapia ta wpływa pozytywnie na pamięć, skupienie i koncentracje.  Pomaga w nauce czytania, pisania oraz w nauce języków  obcych. W minionym tygodniu pani  Iza i  pani Magda przeprowadziły już  pierwsze testy lateralizacji słuchowej inaczej nazywanej uwagą słuchową u uczniów naszej zerówki. Trzymamy kciuki za nasze  nauczycielki  i czekamy aż wrócą i puszczając  przez "elektroniczne  ucho" muzykę  Mozarta, walce Strausa, wpłyną  pozytywnie  na uczniów  naszej szkoły  :-)

Bal na bale

1 marca w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy dla 3,4-latków. Imprezę poprowadził teatr Gargulec z Gdyni, a ściślej ujmując dwa pingwiny. Przy dźwiękach  popularnych przebojów muzyki dziecięcej tańczyły księżniczki, motyle. Nie zabrakło również, piratów i spidermanów.  Zabawę uświetniło wiele konkursów. Na balu karnawałowym wszystkie przedszkolaki wyglądały zjawiskowo. Humory dopisywały, energii do tańców również nie brakowało. Atmosfera była naprawdę wyjątkowa. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem naszego balu. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.


Pączkowe szaleństwo w zerówce

Dziś pączki podobno nie mają kalorii, sprawdziliśmy tę tezę dziś w zerówce :-)


III MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ „Your market, your region, our Europe”

Palma de Mallorca 3-10 luty 2019

W dniach od 3 do 10 lutego 2019r.  grupa uczniów biorąca udział w projekcie „Your market, your region, our Europe” w ramach programu Erasmus + wyjechała na trzecią krótkoterminową wymianę do Palma de Mallorca w Hiszpanii. Przez cały tydzień Marta Szałek, Nela Fiłonowicz, Wiktoria Szulc i Robert Stachowiak wraz z nauczycielami Lidią Kozłowską i Urszulą Nowak uczestniczyli w warsztatach w szkole partnerskiej Colegio Juan de la Cierva w Palmie na Majorce.

Więcej…

Najsilniejszy gimnazjalista w Gdyni

30 stycznia 2019 roku odbyły się XXVIII MISTRZOSTWA GDYNI W SPORTACH SIŁOWYCH w kategorii szkół gimnazjalnych nasz uczeń Marcin Malawski z klasy III A zdobył 1 miejsce w kategorii indywidualnej wyciskając sztangę leżąc (120kg) oraz jako szkoła zajęliśmy 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Strona 5 z 131

Jesteś tutaj: Start