Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

4 a i b w Muzeum

16 i 18 stycznia 2019 roku klasy 4a i 4b wzięły udział w warsztatach, które zostały zorganizowane przez Muzeum Miasta Gdyni. Tematem zajęć był Sen o Gdyni. Futurologiczne warsztaty architektoniczne.

Słowa kluczowe: historia Gdyni, port, Eugeniusz Kwiatkowski, Tadeusz Wenda, budowniczowie portu, modernizm.

Po obejrzeniu wybranych elementów wystawy, uczniowie podzieleni na grupy, zostali poproszeni o wykonanie projektów zagospodarowania swojej najbliższej okolicy zgodnie ze swoją wizją, potrzebami i wyobraźnią.


Dziecko w kontakcie z obcym

W trosce o najmłodszych, 11 stycznia 2019r, Straż Miejska zorganizowała spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych. Funkcjonariusze uświadomili dzieciom, kim jest osoba obca i w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrożenia. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wykazali się znajomością zasad obowiązujących  podczas kontaktu z osobami, których nie znają. 


Wielki sukces Adama

4 i 5 stycznia 2019  w hali Gdynia Arena  odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży do lat 12 „ Arka Gdynia CUP 2019” pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciech Szczurka oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Na starcie stanęło 16 zespołów, a wśród nich Arka Gdynia - rocznik 2008, której jednym z bramkarzy jest uczeń klasy 5 b, Adam Idziaszek.  Zespół ostatecznie zajął IV miejsce. Natomiast Adam Idziaszek został  wybrany bramkarzem całego turnieju.

Gratulujemy i życzymy Adamowi dalszych sukcesów sportowych.

Bezpieczna droga do i ze szkoły

10 stycznia 2019r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdyni przeprowadzili zajęcia w formie warsztatów dla uczniów klas 2-3 SP oraz oddziału „0” na temat bezpiecznej drogi do domu i przestrzegania zasad ruchu drogowego. Uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału i przećwiczenia odpowiednich zachowań na drodze. Szczególną uwagę zwrócono uczniom, iż zarówno osoby prowadzące pojazdy jak i pozostali uczestnicy ruchu drogowe są odpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szkolny Caritas w Orszaku Trzech Króli

6 stycznia, w niedzielę, ulicami Gdyni przeszedł kolejny Orszak Trzech Króli. Oglądaliśmy biblijne scenki, śpiewaliśmy kolędy a podczas przemarszu wolontariusze

Szkolnego Koła Caritas: Robert, Martyna, Weronika Julianna i Ola prowadzili zbiórkę na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań".

Składamy podziękowanie wszystkim uczestnikom za udział, wsparcie oraz  wspólnie spędzony czas i… do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym kolędowaniu.


Przedszkolaki w MORSKIEJ GŁĘBINIE

3 i 4-latki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Miasta w Gdyni. Miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach pt. "W morskiej głębinie..."

Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o podwodnych przygodach gdyńskiego nurka. Pobudziła ona wyobraźnię oraz zwróciła uwagę na bogatą kolorystykę morskiego świata. W dalszej części zajęć dzieci eksperymentowały z kredkami, odkrywały zaskakujące kolory, wykonywały śliczne rybki.

Proponowane aktywności wprowadziły maluszków w tematykę morską oraz uczyły ich rozpoznawać kolory.


ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

14 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się kolejny bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny.

Rozpoczęliśmy od misyjnych jasełek i kolędowania, a następnie przeszliśmy do stoisk zaopatrzonych w kolorowe świąteczne upominki. Mogliśmy podziwiać piękne szopki przygotowane przez najmłodszych uczniów,  stroiki oraz degustować smakołyki, które uświetniły kiermasz. Święty Mikołaj i jego pomocnik Elf zabawiał najmłodszych gości.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i wspólną zabawę podczas kiermaszu.

Składamy serdeczne życzenia szczęśliwych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.


Strona 7 z 131

Jesteś tutaj: Start