Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Kulturalni.pl z wizytą u „Wikingów”

W listopadzie Kulturalni.pl wybrali się do Gdańska na spektakl pt.: „Wikingowie. Musical nieletni”. Przedstawienie to opowieść o przyjaźni, dojrzałości i poszukiwaniu szczęścia, za którym często gonimy na drugi koniec świata. O wartościach, które są niezmienne od tysięcy lat, w każdym zakątku Ziemi. O tym, że chęć posiadania często przysłania nam to, co jest naprawdę ważne. Dodatkową atrakcją było dla nas to, że w spektaklu występowała nasza koleżanka Alicja, która wcieliła się w rolę psotnego Trolla. Występowała obok wielu barwnych postaci, które oprócz opowiedzenia nam mądrej historii, zachwyciły nas.


„Szkolne Dni Uczenia Się”

W dniach 12-13 listopada z inicjatywy ogromnej fanki uczenia się – p. Asi Ossowskiej, zorganizowano „Szkolne Dni Uczenia Się” dla klas 4-8. We wtorek każda klasa brała udział w 5-godzinnych warsztatach, dotyczących efektywnych sposobów uczenia się, poznając nietypowe formy robienia notatek, mnemotechniki i wiele innych… oraz ćwicząc te nowe metody zdobywania i utrwalania wiedzy.

Więcej…

Pani doktor wśród nauczycieli „Jedenastki”!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza Pani Psycholog Joanna Ossowska obroniła pracę doktorską uzyskując tytuł doktora nauk społecznych w zakresie psychologii.

Pani doktor Asi  serdecznie gratulujemy!

Życzymy dalszych sukcesów na polu psychologii, jesteśmy dumni i szczęśliwi, że jest z nami!

„By stać się kimś w swoim fachu, trzeba mieć talent, determinację do ciężkiej pracy i odrobinę szaleństwa w duszy”


WYNIKI DYKTANDA W JĘZYKU ANGIELSKIM

‘THE MASTER OF SPELLING’

Pierwsze koty za płoty!!! Czyli I etap za nami!!!

Wyniki etap I dyktanda dostępne tutaj.

Wyniki etap II dyktanda dostępne tutaj.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom dyktanda. Tym niezadowolonym z wyników przypominamy, że są jeszcze 3 etapy. Wszystko się jeszcze może zdarzyć. Trzymamy kciuki i do zobaczenia w grudniu!

Przypominamy, że można jeszcze przyłączyć się do naszej zabawy!

(Pozostali uczniowie, którzy brali udział w dyktandzie otrzymali gorsze wyniki i mogą je  sprawdzić u  p. Magdaleny Krzak i p. Lidii Kozłowskiej).

Obchody Święta Niepodległości w Jedenastce.

Ten tydzień w naszej szkole upłynął na upamiętnieniu 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodsi i starsi uczniowie wzięli udział w grze szkolnej składającej się z różnych konkurencji związanych z historią, kulturą, geografią naszego kraju.

Dzieci z klas 0-3  musiały wykazać się znajomością tekstu Mazurka Dąbrowskiego, wraz z wychowawcami przygotowywały plakaty pod hasłem „Polska – moja Ojczyzna”, dekorowały swoje sale a także pięknie ubrani w barwy biało – czerwone odpowiadały  na pytania historyczne, geograficzne związane z naszym krajem.  Komisja organizacyjna była pod wrażeniem wiedzy, pomysłowości i zaangażowania naszych Najmłodszych. Wszystkie klasy otrzymały wyróżnienia z rąk pani dyrektor Joanny Zarzyckiej.

Brawo Najmłodsi!

Starsi uczniowie również musieli wykazać się znajomością faktów z historii, kultury Polski. Reprezentanci poszczególnych klas odpowiadali przed pomysłodawczyniami i organizatorkami gry szkolnej – paniami Izą Betką i Kasią Saganowską.

Pierwsze miejsce przyznano klasie 5b, natomiast  dwa drugie miejsca przypadły klasom – 5a i 6a.

Zwycięzcom gratulujemy!

Więcej…

Polecamy Rodzicom publikacje Dzieci w świecie gier komputerowych , która mówi o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z gier komputerowych.

Poradnik nie tylko dla rodziców do ściągnięcia tutaj

Zachęcamy rodziców na seminaria. Tematyka i terminy spotkań poniżej na plakacie:


KULTURALNI.PL W DOMKU ŻEROMSKIEGO

W październiku odwiedziliśmy Domek Żeromskiego w Orłowie. Spotkaliśmy się tam z panem Sławomirem Kitowskim grafikiem, plakacistą, twórcą albumów o historii Gdyni. W stylowych wnętrzach pełnych pamiątek po pisarzu usłyszeliśmy opowieść o pobycie Żeromskiego w Orłowie, dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa dzielnicy i obejrzeliśmy świetny film dokumentalny o powstawaniu Gdyni, portu.

Strona 9 z 138

Jesteś tutaj: Start