Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Plecak podróżnika

12 grudnia 2018r. uczniowie klas 1 – 4 naszej szkoły uczestniczyli w  warsztatach czytelniczych  pt. Tajemnice plecaka podróżnika, przeprowadzonych przez Pana Pawła Nerkowskiego , który w sposób bardzo ciekawy przedstawił tajniki plecaka podróżnika. Uczniowie mogli dowiedzieć się:

  • Jak spakować plecak, by w czasie całodniowej wycieczki nic nas nie zaskoczyło?
  • Dlaczego szlaki turystyczne oznaczone są kolorami? Jak należy zachowywać się w czasie wędrówki?
  • Kto nam może pomóc w czasie trudnej sytuacji?
  • Jak wyglądają poszczególne części ekwipunku niezbędnego do krótkich pieszych wycieczek turystycznych.

Uczniowie mogli obejrzeć potrzebny ekwipunek i przedmioty niezbędne w czasie różnych wypraw. 

Więcej…

Warsztaty o polskich himalaistach

Uczniowie klas 5a, 5b i 6a 14 grudnia 2018 roku uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach multimedialnych o polskich himalaistach. Uczniowie mogli poznać w sposób ciekawy i dostępny osiągnięcia Wandy Rutkiewicz i Jerzego Kukuczki. Mieli tez możliwość obejrzenia i założenia na siebie ubioru alpinisty, który składał się z kombinezonu, kasku i gogli. Tę całą historię przedstawił i przygotował prezentację multimedialną Pan Paweł Nerkowski, który współpracuje z gdańskim wydawnictwem Na szczyt, a prywatnie jest pasjonatem gór i górskich wspinaczek. 

Więcej…

KLASA 2A POZNAJE POMORSKĄ KUCHNIĘ ŚWIĄTECZNĄ

W naszej JEDENASTCE uczniowie bardzo lubią kulinarne zajęcia. Tym razem drugoklasiści odwiedzili  gdyńską karczmę "Borowa Ciotka". Lekcja u kaszubskiej Pani borów, łąk i ogrodów była bardzo pouczająca, wszak święta za pasem, a nikt tak jak ona  nie zna tajników pomorskiej kuchni świątecznej. Barszcz, pierogi, uszka, krokiety, śledzie, sałatki, babeczki i inne przysmaki w wykonaniu dzieci były PRZEPYSZNE! Borowa Ciotka użyła specjalnych czarów, które mają sprawić, że uczniowie klasy 2a świąteczne specjały przygotują  samodzielnie w swoich domach!


UCZNIOWIE JEDENASTKI W FINALE WOJEWÓDZKIM KASZUBSKIEGO KONKURSU

12 grudnia br. laureaci gdyńskich eliminacji w kategorii kl.4-6,czyli  zwycięzcy z naszej szkoły- Wojciech Bieliński 1.miejsce, Natalia Mechlińska 2. miejsce i Patrycja Kamba-Kibatshi 3. miejsce- reprezentowali Gdynię w finale konkursu „MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ”. Łącznie o prawo udziału w wejherowskim finale ubiegało się około tysiąca chętnych. Wyróżnienie, jakie spotkało naszych reprezentantów to...znalezienie się w SETCE NAJLEPIEJ CZYTAJĄCYCH W JĘZYKU KASZUBSKIM W CAŁYM WOJEWÓDZTWIE. Jesteśmy dumni z cudownej, kaszubskiej trójki, która naprawdę wspaniale reprezentowała naszą szkołę i Gdynię. Dziękujemy za ogrom Waszej pracy w przygotowania. GRATULUJEMY!!!

MALI KASZUBI U BOROWEJ CIOTKI

Borowa Ciotka - kaszubska pani darów lasu, pól i ogrodów ugościła w poniedziałek,10 grudnia br. , naszych najmłodszych uczniów na co dzień uczęszczających na  lekcje  języka kaszubskiego. Regionalne zajęcia w gdyńskiej karczmie odkryły przed dziećmi tajemnice pysznej, kaszubskiej kuchni i to w praktyce! Każdy uczestnik wyczarowywał pod okiem życzliwej Cioteczki jabłka w cieście, placki ziemniaczane i pyszne śledzie w śmietanie. Degustacja tych i innych specjałów Borowej Ciotki  małym Kaszubom bardzo smakowała. Gościnna Cioteczka umie czarować i magia jej  miotły ma sprawić, że tajemnice regionalnej kuchni pozostaną na długo w pamięci uczniów. I tak będzie z pewnością!


Projekt "Zeszyt Lektur"

Uczniowie kl. 2a ( wych. Pani Gabriela Marchlewska) bardzo ambitnie realizują projekt „Zeszyt lektur”. Każde dziecko ma swój zeszycik, w którym po przeczytaniu „opracowuje lekturę”.

Opisuje w nim, w kilku zdaniach ulubioną scenę a następnie wykonuje do tej sceny ilustrację. Cieszymy się z pięknych, kolorowych prac oraz kreatywnych młodych czytelników.


Dzień z życia przedszkolaka

Kochani Rodzice!
Nasz dzień w przedszkolu jest bardzo urozmaicony.
Do godziny 8.00 czekamy na koleżanki i kolegów. Jest to czas na wspólną zabawę. Potem zjadamy pyszne śniadanko, a następnie mamy zajęcia. Codziennie nasze Panie uczą nas ciekawych rzeczy. Gdy jest ładna pogoda, wychodzimy na plac zabaw. Po powrocie myjemy rączki i zasiadamy do obiadu, równie smacznego jak śniadanko. Dbamy o ząbki, więc je myjemy. Potem odpoczywamy na leżaczkach. Niektórzy nawet śpią. Wstajemy wypoczęci i z chęcią zjadamy podwieczorek, a po nim … już tylko zabawa.
Nie musicie się o nas martwić, kochani Rodzice. Nasze Panie bardzo o nas dbają.

Dzieci 

Więcej…

Strona 9 z 131

Jesteś tutaj: Start