Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

KASZUBSKIE ZAJĘCIA W AKWARIUM GDYŃSKIM

Nadmorska przyroda Kaszub Północnych fascynuje i zadziwia, dlatego uczniowie Jedenastki uczący się języka kaszubskiego biorą udział w adresowanym do nich projekcie edukacyjnym "Kaszuby na fali". Uczniowie w zależności od wieku biorą udział w dwóch odsłonach kaszubskich zajęć: "Kùr Diôbeł i kaszëbsczé bùrczibasë oraz "Bôłt pòd kaszëbską banderą".

Więcej…

SSAKI BAŁTYKU W NASZEJ JEDENASTCE

Piękno i unikatowość środowiska morskiego, wśród którego mieszkamy jest dla uczniów naszej szkoły szczególnie ważna. Od najmłodszych klas wiele dzieci uczy się języka kaszubskiego, w którego naukę wpisane poznawanie fauny i flory Kaszub Północnych. Niezwykli goście - pan Wojciech Górski - pracownik Stacji Morskiej w Helu, edukator, biolog i oceanograf wraz z bohaterką, która wzbudziła wiele emocji w naszej szkole :-))) - eksponatem foki obrączkowanej, spędzili w naszej szkole dwa minione piątki po to,  by jak najwięcej uczniów dowiedziało się, jakie skarby kryje w sobie nasz Bałtyk oraz co zrobić, by zachować piękno naszego akwenu  dla przyszłych pokoleń.

Więcej…

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

To była prawdziwa szkoła demokracji!

Wasi najstarsi koledzy po raz pierwszy w życiu uczestniczyli w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta. Zgodnie z procedurami na korytarzu pojawiły się plakaty wyborcze kandydatów: Mateusza Przybyła, Jakuba Bruuggemanna, Wiktora Jastrzębowskiego i Bartosza Górki. Był czas na agitację, sondaże wyborcze, a także na debatę, w której uczestniczyli wszyscy wyborcy, czyli uczniowie klas III gimnazjum oraz kandydaci przedstawiający swoje programy wyborcze. 24 października każdy z uprawnionych do głosowania oddał swój głos na jednego z kandydatów, a komisja w składzie: Marta Kalkowska, Ola Żelazna, Paweł Wielgus i Zuzia Wcisło po policzeniu głosów przedstawiła wyniki wyborów.

Więcej…

FILM JAKO TEKST KULTURY

Wyjście do kina nie służy tylko rozrywce (jak to niektórym się wydaje), ale przede wszystkim pozwala młodym odbiorcom uczyć się odczytywania filmu jako tekstu kultury, w którym zapisane są ważne treści, często skłaniające do refleksji. Dlatego jak w latach poprzednich nasza szkoła uczestniczyła w projekcie „Gdynia Dzieciom”, który jest filmową imprezą towarzysząca 43. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni. Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu seansach, którym często towarzyszyły konkursy z nagrodami i spotkania z reżyserami lub aktorami. Obejrzeliśmy filmy: „Tarapaty”, „Jak wiatr”, Niebo mojej matki”, „Piekielne wesela” oraz „Feliks, Net i Nika czyli teoretycznie możliwa katastrofa”. Filmowe spotkania dzięki sile obrazu pozwoliły nam  poznać problemy naszych rówieśników z różnych epok i krajów świata (od Polski po Iran, Hiszpanię, Czechy i Chiny).

Katarzyna Kowalska


STUTTHOF W SZTUTOWIE

W połowie października klasy ósme i III gimnazjum udały się do Sztutowa, aby uczestniczyć w żywej lekcji historii. Oprowadzający nas przewodnicy  po Muzeum Stutthof, wyjaśnili tak trudne zagadnienia jak holocaust, nazizm, faszyzm. Przekonaliśmy się, w jaki sposób ideologia może zmienić nastawienie człowieka wobec człowieka, do jakiego prowadzi bestialstwa i „zezwierzęcenia”.

Więcej…

„KAMERDYNER”- HISTORIA KASZUBÓW NA EKRANIE

Dziennikarsko- filmowa klasa IIIb gimnazjum obejrzała film „Kamerdyner” (który podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego otrzymał Nagrodę „Srebrne Lwy”). Rozpisana na 45 lat saga rodu von Kraussów opowiada o relacjach polsko-niemiecko-kaszubskich, obejmując najtrudniejszy czas przemian od zaborów, odzyskania niepodległości w 1918r. i dwóch wojen światowych, aż po wkroczenie wojsk radzieckich, które również nie okazały się zbawienne dla mieszkańców Kaszub, a głównym bohaterom przyniosły tylko śmierć i upokorzenie.

Więcej…

Niezwykli goście w naszej szkole

Oddziały przedszkolne oraz kl. 4a i 4b naszej Jedenastki  w miniony piątek odwiedziła...foka, która przybyła do nas wraz z pracownikiem Stacji Morskiej prosto z Helu.  Foka - eksponat edukacyjny- pozwoliła  przedszkolakom i uczniom  poznać nieco świat fauny i flory naszego Bałtyku, a pan Wojciech Górski - edukator Stacji Morskiej, biolog i oceanograf - cierpliwie tłumaczył dzieciom, dlaczego powinniśmy dbać o te przepiękne ssaki oraz jak ważne jest dbanie o środowisko morskie. Młodsze i starsze dzieci spotkanie z foką zapamiętają na długo. Otrzymane upominki - focze  książeczki, zakładki  i zdjęcia sprawią, że dzieci będą mogły zawsze przypomnieć sobie i innym, jak cenne przyrodniczo jest środowisko morskie wokół nas i co trzeba zrobić, by je zachować. Przedszkolaki i uczniowie  z Jedenastki dzięki tym wspaniałym zajęciom wiedzą o tym doskonale!

Więcej…

Strona 10 z 138

Jesteś tutaj: Start