Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Lekcja geografii- Tata z pasją

20 listopada odwiedził naszą szkołę pan Marcin Burakiewicz- tata Igi z kl 5 b.  Podzielił się z nami swoją pasją-podróżowania.  Celem ostatniej wyprawy Pana Marcina był Nepal.  Opowiadając o tym jakże egzotycznym  miejscu na Ziemi, nie tylko  przybliżał słuchaczom świat wysokich Himalajów, ale zachęcał, by poszukiwać swoich pasji i  realizować marzenia. Czekamy na więcej…, bo Nepal to niezwykłe miejsce.


„ Sen o Gdyni”

Muzeum Miasta Gdyni oferuje  lekcje muzealne i warsztaty, dzięki którym można przyjrzeć się bliżej historii tego niezwykłego miasta. Klasa 5 b uczestniczyła w cyklu warsztatów, podczas których krok po kroku zdobywała informacje na temat dziejów i architektury Gdyni oraz życia i zwyczajów jej mieszkańców.  Z tą wiedzą o przeszłości  można było przez chwilę poczuć się inżynierem, architektem  i zaprojektować  Gdynię w przyszłości.  To tylko sen o Gdyni , ale przecież niektóre sny się ...spełniają.

Więcej…

Warsztaty w Muzeum Emigracji

W ostatnią środę listopada klasy 4a i 4b wybrały się do Muzeum Emigracji w Gdyni. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zwiedzała wystawę , wypełniając kartę zadań informacjami znalezionymi na ekspozycji lub w internecie, a w tym czasie druga grupa brała udział w warsztatach „Welcome to the USA”. Podczas twórczych zajęć dowiedzieliśmy się się, jak wyglądała emigracja Polaków i ich pierwsze doświadczenia w wielokulturowym Nowym Jorku z początku XX stulecia. Potem nastąpiła zamiana. Kiedy ponownie spotkaliśmy się w hallu muzeum, wymieniliśmy się wrażeniami. Na pewno wrócimy tu na kolejne zajęcia warsztatowe.

Więcej…

IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Przez wieki do niepodległości”

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 46 odbyła się  IX już edycja konkursu historycznego  „Przez wieki do niepodległości”. Przed znamienitymi gośćmi ze Związku Sybiraków, Gdyńskich Rodzin Katyńskich, Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej, przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli,  do rywalizacji stanęli uczniowie czterech szkół gdyńskich – SP Nr 11, SP Nr 46, SP Nr 47 oraz SP Nr 48.  W tym wyjątkowym roku, kiedy przypada setna rocznica odzyskania niepodległości nasza drużyna szkolna  w składzie Julia Sobieraj, Wiktoria Szulc (klasa 8b) oraz Paweł Migocki (klasa 8a) przygotowana przez panie: Urszulę Nowak oraz Katarzynę Saganowską , znalazła się wśród zwycięzców. Zmaganiom naszych uczniów kibicował pan dyrektor Sławomir Wiśniewski.


Zabawy na świeżym powietrzu

W świetlicy nie ma miejsca na nudę. Bawimy się na świeżym powietrzu, a gdy pada deszcz, układamy puzzle, wspólnie rysujemy i oddajemy się swoim pasjom Uśmiech


Klasy młodsze w Straży Pożarnej

W piątek 16 listopada uczniowie klas młodszych odwiedzili Komendę Miejskiej Straży Pożarnej. Zajęcia edukacyjne odbywały się w sali „Ognik”. Wszyscy w miniaturowych strojach strażackich i hełmach czuli się jak prawdziwi strażacy. Obejrzeliśmy krótkie filmy przedstawiające zagrożenia występujące w domu i szkole oraz uczące bezpiecznego postępowania i ewakuacji. W zainscenizowanych pomieszczeniach kuchni, łazienki i pokoju przedstawiono dzieciom zagrożenia i sposoby ich unikania oraz rozpoznawanie oznak pożaru i umiejętności zaalarmowania innych osób. Dzieci uczyły się bezpiecznej ewakuacji  i korzystania ze znaków ewakuacyjnych. Dyżurny strażak pokazał nam jak przebiega akcja alarmowa i wyjazdy strażaków do zdarzenia. Obejrzeliśmy wozy i sprzęt strażacki. Była to bardzo ważna lekcja, zdobyliśmy ogrom wiedzy i doświadczeń.

Więcej…

KLASA 4B NA KASZUBSKIEJ FALI

Udział w zajęciach języka kaszubskiego to możliwość uczestniczenia w ciekawych regionalnych projektach.15 listopada 2018 r. uczniowie 4b po raz drugi brali udział w projekcie „KASZUBY NA FALI” w Akwarium Gdyńskim. Kolejny rok nauki języka  regionalnego w naszej szkole sprawił, że młodzi Kaszubi aktywnie odkrywali faunę i florę Bałtyku, wykonywali badania pod mikroskopem, odpowiadali na pytania, używając podczas całego pobytu w Akwarium języka kaszubskiego.
Kaszubskie zajęcia to doskonała lekcja języka kaszubskiego i przyrody, która pozostanie  w pamięci czwartoklasistów na długo.


Strona 10 z 129

Jesteś tutaj: Start