Szkoła Podstawowa nr 11

 • Full Screen
 • Wide Screen
 • Narrow Screen
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Aktualności

Koło turystyczno - regionalne

"Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych, nie z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków".

J.A. Komeński
Na terenie Zespołu Szkół Nr 6 w Gdyni działa Szkolne Koło Turystyczno - regionalne prowadzone jest przez nauczycieli: mgr Joannę Zarzycką oraz mgr Annę Selin.

Uczestnikami zajęć są uczniowie Zespołu Szkół nr 6 z klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia odbywają się w dni wolne od nauki szkolnej.

Koło Turystyczno - regionalne zostało założone po to, aby wśród młodzieży popularyzować turystykę miejską i krajową, jako jedną z form aktywnego spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy Koła Turystyczno- regionalnego poznają historię swojego miasta, okolic, jak również poprzez gry i zabawy, krainy geograficzne Polski.
Organizujemy:

  • rajdy piesze po rodzinnym mieście i okolicy
  • imprezy na orientację
  • popularne wycieczki krajoznawcze
  • jednodniowe wycieczki dydaktyczne:

W ramach kółka opiekunowie organizują konkursy :

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY - "POLSKA ZLOTA JESIEN"
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY - "ZIMA W OBIEKTYIWIE"
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY - "PRZEBUDZENIE WIOSENNE

 • Kierując się znanym powiedzeniem:"Cudze chwalicie, swego nie znacie" zaczęliśmy nasze wędrówki od miejsc atrakcyjnych, nam najnliższych Jako pierwsze zwiedziliśmy centrum Gdyni J , biorąc udział w grze miejskiej „Zagadki Gdyńskiego Modernizmu”, rozwiązywaliśmy zagadki związane z historią miasta oraz tropiliśmy różne ciekawostki na Gdyńskim Szlaku Modernizmu.

 • Zwiedziliśmy „Mini Muzeum", które mieści się w kamienicy przy ul. 3 Maja 27/31. Nie jest to zwyczajny blok mieszkalny, lecz jeden z najpiękniejszych budynków reprezentujących klasyczny modernizm gdyński (wpisany do rejestru zabytków 21.10.1983 roku). W Mini Muzeum znalazły się oryginalne elementy wyposażenia mieszkań i części wspólnych, dokumentacja nieruchomości oraz zdjęcia zrobione wewnątrz mieszkań, m.in. magiel ręczny sprzed wojny, schron z jego wyposażeniem, tablice mosiężne z listą lokatorów i numerami mieszkań, wmurowane skrzynki na listy, wyposażenie klatek schodowych w marmury i elementy kamienne.

 • Spacerowaliśmy także po Gdańskim ZOO. Zastanawiając się czy ZOO jest ratunkiem dla zwierząt?

Planujemy :

 • Wyjazd do Jastarni
 • Zwiedzenie Muzeum Inkluzji w bursztynie
 • Spotkania z ciekawymi ludźmi z miasta i regionu
 • Biegi na orientację
 • Wyjście na Górę Donas w Gdyni

Dzień Edukacji Narodowej

Drukuj

100 3429mDnia 14 października o godzinie 9.00 dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, wspólnie spotkali się na uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej - obchodzonego tego dnia w związku z rocznicą powstania w 1773r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce – KEN.

Więcej…

Dzień Papieski

Drukuj

Zdjecie0223mW związku z obchodami XI Dnia Papieskiego, dnia 9 października odbyła się Procesja Różańcowa, która przeszła ulicą Świętojańską pod pomnik Sługi Bożego Jana Pawła II przy Gdyńskiej Kolegiacie i kościele NMP Królowej Polski. W tym uroczystym, procesjonalnym przejściu wraz z Relikwiami Krwi bł. Jana Pawła II papieża uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Karolina Szałek, Daria Hallman, Jacek Lewandowicz, Mateusz Dziaduszewski wraz z panią Iwoną Grabowską.
Niosąc sztandar szkoły obok innych delegacji szkół i zakładów pracy Gdyni, godnie reprezentowali grono nauczycielskie i społeczność uczniowską Zespołu Szkół nr 6.

Więcej…

Wycieczka do Portu Wojennego

Drukuj

DSCN5005Dnia 10 października nasi pierwszoklasiści w ramach poznawania tradycji współczesnej Marynarki Wojennej odwiedzili oksywski port wojenny. Gościli nas marynarze Trzeciej Flotylli Okrętów.
Marynarze zapoznali uczniów z typami okrętów, warunkami morskiej służby, zwyczajami i morskim ceremoniałem. Dzieci zwiedzały pokłady okrętów: rakietowego ORP „Piorun” oraz fregaty rakietowej ORP „Gen. K.Pułaski”. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…

Integrowaliśmy się w Marszewie!

Drukuj

DSC 0352mChociaż nasza impreza przypadła na początek października, pogoda okazała się dla nas wyjątkowo łaskawa. Było cudnie- ciepło i słonecznie!
Marszewo znajduje się na obrzeżach Gdyni, ale kiedy się tam przebywa, odnosi się wrażenie, że odbyło się podróż w głąb lasu.
Po dotarciu na miejsce klasy I a i I b wymieszały się i podzieliły na dwie grupy. Kiedy jedna grupa chodziła z panią leśnik po lesie, druga świetnie się bawiła, biorąc udział w konkurencjach przygotowanych przez starszych kolegów z klas II a i II b. Każdy znalazł coś dla siebie.

Więcej…

Dzień Języka Angielskiego

Drukuj

IMG 1469mDzień językowy odbywa się w naszej szkole każdego roku. Wówczas miłośnicy języka angielskiego mają okazję zabłysnąć swoimi umiejętnościami, łącząc naukę z zabawą. Tegoroczna impreza wydarzyła się 30 września w godzinach przedpołudniowych. W godzinach 8.00-12.00 reprezentacje klas szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyły w konkursach językowych. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania, w których należało wykazać się szeroką wiedzą językową .

Więcej…

Dzień Chłopaka

Drukuj

W czwartDSC01844 mek 29.09.2011r odbyła się dyskoteka dla gimnazjalistów z okazji Dnia Chłopaka. Zabawa była super, chociaż trochę to trwało, nim się na dobre rozkręciła. Oprócz tańców był też konkurs na Mistera Szkoły. I miejsce zajął Oskar Cichosz z kl. Ib, II miejsce zdobył Marcel Frankowski z kl. IIa, a III miejsce – Mateusz SchulteNoelle z kl. IIa. Ponadto niekwestionowanym Misterem Publiczności został Jakub Sendobry z kl. IIa. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Więcej…

Strona 136 z 138

Jesteś tutaj: Start