Szkoła Podstawowa nr 11

 • Full Screen
 • Wide Screen
 • Narrow Screen
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Aktualności

Klasa 4a na bursztynowym szlaku

Drukuj

Zdjecie-0791mDnia 19 października 2011 r. klasa 4a ,w 20-osobowym składzie, wraz z wychowawczynią panią Joanną Zarzycką wybrała się na niezwykłą wycieczkę do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.
Mimo że byliśmy z dala od szkoły, uczestniczyliśmy w lekcji otwartej, której temat brzmiał: "Bursztyn - Dar Eridanu".

Więcej…

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze na wycieczce w Jastarni

Drukuj

Obraz 3072mW dniach 21 – 22 października uczniowie gimnazjum i klasy szóstej szkoły podstawowej, należący do Szkolnego Koła Turystyczno – Regionalnego, wykorzystując uroki pięknej i słonecznej jesieni, wyruszyli wraz z panią Anną Selin i panią Joanną Zarzycką na dwudniową wycieczkę do Jastarni.

Więcej…

Wystawa interaktywna „Kalejdoskop optyczny - przewrotne oko"

Drukuj

IMG 1 027mW październiku uczniowie klasy IIb i IIc gimnazjum i piątej klasy szkoły podstawowej mieli możliwość odwiedzenia niezwykłej wystawy interaktywnej w całości poświęconej zjawiskom optycznym. Wystawa „Kalejdoskop optyczny- przewrotne oko” składała się z 27 specjalnie zaprojektowanych, w pełni interaktywnych stanowisk. Każdy uczestnik, podczas trwających około 90 minut zajęć, mógł osobiście doświadczyć samodzielnego odkrywania niezwykłych zjawisk i efektów tworzonych przez światło.

Więcej…

Szkolny Wolontariat w akcji

Drukuj

0163mW miesiącu październiku Szkolne Koło Caritas pod opieką pani Iwony Grabowskiej przeprowadziło kilka akcji na terenie dzielnicy Gdynia - Orłowo. Przed uroczystościami DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, sprzedawaliśmy znicze na Orłowskim cmentarzu, a zebrane fundusze przeznaczymy na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z naszej szkoły.

Więcej…

Klasa III a „w krainie ciekłego azotu”

Drukuj

IMG 2943mHewelianum w Gdańsku to naprawdę niezwykłe miejsce ( które w bieżącym roku szkolnym odwiedziło już kilka klas z naszej szkoły). Dlatego 27 października, zachęceni pozytywnymi recenzjami swoich rówieśników, uczniowie klasy IIIa z wychowawczynią panią Anitą Błaszko, również wybrali się na wyprawę naukową do Hewelianum, zlokalizowanego na terenie byłych fortów napoleońskich.

Więcej…

Szkolne Koło Caritas

Email Drukuj PDF

caritas
Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół nr 6 rozpoczęło swoją działalność w roku 2005. Od tego czasu aktywnie pomagamy w środowisku szkolnym i lokalnym, a także bierzemy udział w akcjach ogólnopolskich.

 • Od roku 2005 jesteśmy zaangażowani w akcję sprzątania cmentarza na Kolibkach w Orłowie. Przed Dniem Wszystkich Świętych sprzedajemy znicze – cegiełki Caritasu.
 • W październiku zbieramy suchą karmę, miski i koce dla piesków i kotków ze Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Ciapkowie.
 • Co roku w Mikołajki pomagamy w zorganizowaniu kiermaszu świątecznego, prowadziliśmy kawiarenkę, stoisko z własnoręcznie wykonanymi ozdobami czy loterię fantową.
 • W okresie przedświątecznym, w trakcie trwania akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” rozprowadzamy świece wśród mieszkańców Orłowa. Dzięki zebranym funduszom mogliśmy włączyć się w przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11, a w czasie roku szkolnego dofinansować część kosztów ich wyjść do kina czy na wycieczki klasowe .
 • W lutym z okazji Światowego Dnia Chorego, od 2005 roku zawsze odwiedzamy małych pacjentów w szpitalu reumatologicznym w Sopocie, organizując dla nich dzień zabaw i konkursów.
 • Działamy na rzecz hospicjum Caritasu w Sopocie, a od niedawna hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni (akcje, których symbolem jest żółty żonkil).
 • Nasi wolontariusze już czwarty rok z rzędu biorą udział w Dniu Dziecka w Oliwskim ZOO pt. „Wieczór marzeń”- organizowanym dla dzieci niepełnosprawnych z Trójmiasta.
 • W ostatnich latach pomagaliśmy w lekcjach uczniom klas I-III, przebywającym w świetlicy.
 • Wyjeżdżaliśmy na dwudniowe warsztaty SKC do Warzenka, gdzie wspólnie z rówieśnikami z innych SKC w Trójmieście, uczyliśmy się jak pomagać, odnajdywać radość w działaniu, kochać siebie i innych i pozostać wolną, szczęśliwą osobą. Wszystkie zajęcia przebiegały w grupach i umożliwiały poznanie wielu nowych osób: z Gdyni, Gdańska, Wejherowa czy Żukowa.

Opiekunami SKC są nauczyciele: Iwona Grabowska i Katarzyna Kowalska.

Strona 138 z 141

Jesteś tutaj: Start