MARZENIA WYZNACZAJĄ CEL

Wydawałoby się, że marzy każdy i sprawia mu to wielką przyjemność. Jednak, gdy określimy, że marzenie to swego rodzaju plan, który chcemy zrealizować i zrozumiemy, że nie jest to jedynie przyjemność związana z leniwym myśleniem o niebieskich migdałach i nierobieniem niczego, to okazuje się, że praca nad własną mapą marzeń może być nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy ma się zaledwie 13lat i często nie wie się, kim chce się być i co robić w przyszłości. W ramach realizacji programu Marka Kamińskiego uczniowie klas I gimnazjum wykonywali  na zajęciach metodą kolażu prospekty, na których przedstawiali swoje marzenia, po to by w kolejnym kroku programu - określić swój cel do osiągnięcia, biegun, który chcieliby zdobyć. Okazało się, że nie było im wcale łatwo odpowiedzieć na pytanie, dokąd zmierzają, o czym marzą, co ich uszczęśliwia, ale próbować warto, bo bez marzeń nie ma celu. (K.K)

„Wszystkie nasze marzenia
mogą się spełnić,