Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

MARZENIA WYZNACZAJĄ CEL

Wydawałoby się, że marzy każdy i sprawia mu to wielką przyjemność. Jednak, gdy określimy, że marzenie to swego rodzaju plan, który chcemy zrealizować i zrozumiemy, że nie jest to jedynie przyjemność związana z leniwym myśleniem o niebieskich migdałach i nierobieniem niczego, to okazuje się, że praca nad własną mapą marzeń może być nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy ma się zaledwie 13lat i często nie wie się, kim chce się być i co robić w przyszłości. W ramach realizacji programu Marka Kamińskiego uczniowie klas I gimnazjum wykonywali  na zajęciach metodą kolażu prospekty, na których przedstawiali swoje marzenia, po to by w kolejnym kroku programu - określić swój cel do osiągnięcia, biegun, który chcieliby zdobyć. Okazało się, że nie było im wcale łatwo odpowiedzieć na pytanie, dokąd zmierzają, o czym marzą, co ich uszczęśliwia, ale próbować warto, bo bez marzeń nie ma celu. (K.K)

„Wszystkie nasze marzenia
mogą się spełnić,
jeśli mamy odwagę
do nich dążyć.”
Walt Disney

Jesteś tutaj: Aktualności MARZENIA WYZNACZAJĄ CEL