Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

II międzynarodowe spotkanie projektowe ERASMUS+

II międzynarodowe spotkanie projektowe  nauczycieli w Priolo Gargallo na Sycylii w ramach programu ERASMUS+

w dniach 15 maj-19 maj 2017 r.

Nauczyciele z pięciu szkół partnerskich, z Hiszpanii, Włoch ( 2 szkoły), Portugalii i Polski uczestniczyli w drugim międzynarodowym spotkaniu projektowym, tym razem zorganizowanym przez szkołę w Priolo Gargallo. Były to ostatnie warsztaty związane z realizowanym wspólnie projektem ‘All roads lead to Rome’. Zweryfikowano ostatnie zadania, będące elementem scenariusza lekcji CLiL oraz interaktywnej  aplikacji komputerowej , opracowano i wypełniono ankiety ewaluacyjne, omówiono treść internetowego narzędzia Mobility Tool oraz sporządzono ostatni raport podsumowujący projekt. W trakcie czterodniowego pobytu nauczyciele mieli możliwość zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast na Sycylii, Taorminę. Zebrali tam informacje i dowody na istnienie dziedzictwa kultury rzymskiej i greckiej, tworząc fotograficzną dokumentację.

Produktami finalnymi realizowanego wspólnie przez dwa lata projektu na temat wpływu rzymskiego dziedzictwa na nasze obecne życie są:

1. Trzy jednostki tematyczne, CLiL UNITS ( lekcje kulturowo-językowe), opracowane komputerowo w języku angielskim , dostępne aktualnie na stronie internetowej projektu http://all-roads-lead-to-rome.webnode.pt/ oraz platformie e-Twinning:

I jednostka tematyczna: inżynieria, architektura, transport i komunikacja.

II jednostka tematyczna: prawo i administracja oraz grupy społeczne.

III jednostka tematyczna: tradycja, jedzenie i rozrywka.

2. Interaktywna aplikacja komputerowa wyobrażonego rzymskiego miasta, opracowana w programie Genially, dostępna aktualnie na stronie internetowej projektu http://all-roads-lead-to-rome.webnode.pt/ oraz na platformie e-Twinning.

Powyższe materiały edukacyjne udostępnione będą nieograniczonej rzeszy nauczycieli i uczniów na świecie oraz wszystkim innym osobom zainteresowanym tematyką projektu.

Opracowała: Jadwiga Wiśniewska

Jesteś tutaj: Erasmus Plus II międzynarodowe spotkanie projektowe ERASMUS+