Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

II MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

II MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA

W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

“Your market, your region, our Europe"

Perugia 06.05-13.05.2018

Uczniowie z klas 7 SP biorący udział w projekcie 'Your market, your region, our Europe', w dniach od 6 do 13 maja 2018 roku uczestniczyli w krótkoterminowym spotkaniu projektowym we Włoszech. Julia Sobieraj, Weronika Stachowiak, Michał Feder i Czarek Matuszewski wraz z nauczycielami Lidią Kozłowską i Urszulą Nowak brali udział w tygodniowych warsztatach w szkole partnerskiej w Perugii.

Uczniowie pracując w międzynarodowych grupach w terenie oraz na warsztatach w szkole realizowali zadania projektowe związane z poznaniem specyfiki produktów sprzedawanych na lokalnych umbryjskich targowiskach. Uczniowie tworzyli także profil włoskiego sprzedawcy i klienta. Zdobyte i usystematyzowane informacje posłużyły im do stworzenia prezentacji multimedialnych, które przedstawiali w języku angielskim podczas ostatniego dnia pobytu w Perugii. Włoscy gospodarze zorganizowali również dla wszystkich uczestników projektu kilka wycieczek edukacyjnych i typowo turystycznych. Uczniowie pod opieką nauczycieli podziwiali średniowieczne miasta Perugia i Gubbio, odwiedzili grób św. Franciszka w Asyżu, a także mieli okazję oglądać zachód słońca nad największym jeziorem Półwyspu Apenińskiego - jeziorem Trazymeńskim.

Wszyscy uczestnicy projektu byli pod wrażeniem pięknych umbryjskich krajobrazów, średniowiecznych zabytków oraz doskonałej kuchni włoskiej. Podczas międzynarodowego spotkania w Perugii uczniowie i nauczyciele zdobyli wiele nowych doświadczeń, doskonalili kompetencje językowe oraz poszerzyli wiedzę z wielu dziedzin, m.in. z biologii, geografii, historii, architektury, ekonomii i psychologii.


Jesteś tutaj: Erasmus Plus II MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+