Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rekolekcje

W dniach 18-20 marca nasza szkolna wspólnota brała udział w rekolekcjach wielkopostnych. Prowadził je Pan Roman Kempiński wspaniały ewangelizator. Tematem wiodącym były "Grzechy główne”. Każdy dzień rozpoczynaliśmy modlitwą , śpiewem i konferencją Romcia - Tomcia, która wprowadzała w tematykę dnia oraz  przeprowadzała dzieci i młodzież naszej szkolnej wspólnoty przez tajemnice Bożej miłości.

Następnie mieliśmy okazję do działania: rozgrzewki ducha, ćwiczenia życzliwości, zapasy z wadami, przeskoki przez przeszkody lenistwa i marudzenia, skłony ze słowami “proszę, dziękuję, przepraszam” oraz wyprosty postanowień towarzyszyły naszym dzieciom. Wyzwoliło to w nas kreatywne myślenie i pozwoliło odpocząć od nauki oraz przekształcić usłyszane na konferencji słowa w czyn. Jednak przede wszystkim był to czas spotkania z Bogiem, do którego przybliżała nas Eucharystia, a także nabożeństwo pokutne z okazją do rachunku sumienia i spowiedzi. Każdy z nas wyniósł jakąś cząstkę Chrystusa z tych rekolekcji, za co bardzo dziękujemy. To był piękny czas i zapewne przyniesie dobre owoce!

 


Jesteś tutaj: NASZA KADRA Nauczyciele