Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„Szkolne Dni Uczenia Się”

W dniach 12-13 listopada z inicjatywy ogromnej fanki uczenia się – p. Asi Ossowskiej, zorganizowano „Szkolne Dni Uczenia Się” dla klas 4-8. We wtorek każda klasa brała udział w 5-godzinnych warsztatach, dotyczących efektywnych sposobów uczenia się, poznając nietypowe formy robienia notatek, mnemotechniki i wiele innych… oraz ćwicząc te nowe metody zdobywania i utrwalania wiedzy.

W środę uczniowie mieli możliwość wypróbowania nowopoznanych technik, biorąc udział w konkursie „Jak się uczyć, żeby się nauczyć”. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie, korzystając ze sposobów poznanych poprzedniego dnia lub swoich sprawdzonych pomysłów na uczenie się, mieli zapamiętać jak najwięcej informacji z tekstu dotyczącego Układu Słonecznego. Część drugą stanowiły zawody międzyklasowe – sprawdzaliśmy, która klasa najwięcej się nauczyła. Uczniowie odpowiadali na takie pytania jak: „Proces formowania się słońca zaczął się od grawitacyjnego zapadnięcia się części czego?”, „Jak nazywa się największy obiekt w dysku rozproszonym?”, „Co się dzieje z gwiazdą, kiedy staje się czerwonym olbrzymem?” i wiele innych.
Choć pytania były niezwykle trudne nasi uczniowie wyśmienicie sobie z nimi poradzili! W grupie klas młodszych (4-5) zwyciężyła klasa 5A z wynikiem 11 poprawnych odpowiedzi (na 12 pytań), zaś miejsce drugie zajęła najmłodsza klasa 4A (8 punktów). W grupie starszej (6-8) bank rozbili nasi seniorzy – klasa 8A zdobywając maksymalną liczbę punktów. Tuż za nimi uplasowali się 6-klasiści: II miejsce zajęła klasa 6A (z wynikiem 11 punktów), zaś III – klasa 6B (z 10 punktami). Brawo dla zwycięzców!

Wszystkim uczniom należą się gratulacje, że tak dobrze poradzili sobie z zapamiętaniem naprawdę trudnego materiału!

W nagrodę klasa 5A oraz 8A wybierają się na zajęcia laboratoryjne do Akwarium Gdyńskiego (za nagrody dziękujemy Radzie Rodziców). Klasa 5A wybrała warsztaty dotyczące wyjątkowych stworzeń morskich – Szkarłupni, natomiast klasa 8A dojrzale postanowiła rozszerzać swoją wiedzę chemiczną, decydując się na zajęcia pt. „Chemia wody”. Wszystkie klasy „na podium” otrzymają również dodatkowe oceny z przedmiotów (przyrody, geografii lub fizyki).

Mam nadzieję, że wszyscy będziemy korzystać z tych technik uczenia się, które najbardziej nam odpowiadają, aby zapamiętywać coraz szybciej i skuteczniej! J


Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8 „Szkolne Dni Uczenia Się”