Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zajęcia z ceramiki

Dnia 05.11.2019r. w grupie 3-4 latków  „Rybki” gościliśmy panią Balbinę Rogalkę – artystkę, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny, pokazała pracę z gliną, omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Pani Balbina zaprosiła dzieci do wspólnego formowania, a następnie do samodzielnego wykonania z gliny figurki rybki.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!

Efektem naszej zabawy z gliną  pod czujnym okiem pani Balbiny są piękne rybki - symbol naszej grupy.


Jesteś tutaj: Wydarzenia Zajęcia z ceramiki