Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Polsko - Niemiecka wymiana młodzieży

Drukuj

wymiana-szkolnaPoczątek roku szkolnego 2011/2012 w naszej szkole został zainaugurowany wizytą młodzieży z Niemiec. W dniach od 05.09. do 09.09.2011 gościliśmy u nas uczniów i nauczycieli z Lubeki „Geschwister- Prensky- Schule, Integrierte Gesamtschule Lübeck”.
Wymiana ta odbyła się przy współpracy „Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży” (PNWM) z siedzibą w Warszawie i Poczdamie. Geschwister- Prensky-Schule jest ciekawą szkołą, oferującą innowacyjny sposób nauczania, polegający głównie na pracy w grupach.
Nasza młodzież, wspólnie z grupą niemiecką brała udział w wielu wcześniej zaplanowanych imprezach, takich jak wycieczka do Gdańska, Malborka oraz na Hel. Wspólne spędzanie czasu, rozmowy, dyskusje zbliżyły młodzież i przyczyniły się do wspaniałej integracji. Komunikacja odbywała się w języku polskim, angielskim i niemieckim i przebiegała bezproblemowo, pomimo początkowych trudności, które na szczęście łatwo udało się pokonać . W maju 2012 zaplanowany jest wyjazd naszych uczniów do Lubeki na zaproszenie szkoły z Niemiec.

Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012 Polsko - Niemiecka wymiana młodzieży