Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„W hołdzie zesłańcom Sybiru"

Drukuj

DSC 0043 malyNa zaproszenie Związku Sybiraków w Gdyni, Rodziny Katyńskiej, Rady Miasta Gdyni oraz Prezydenta Miasta, 18 września 2011 r. z okazji 72. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę oraz Dnia Sybiraka przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 7 wraz z opiekunem panią Magdą Krzak uczestniczyli w uroczystości „W hołdzie zesłańcom Sybiru".


Poczet sztandarowy  naszej szkoły w składzie: Agnieszka Winiarska, Karolina Budnik, Magdalena Kamińska, Karina Naczke, Jan Stanowski i Szymon Skiba, wziął udział w gdyńskich uroczystościach. Po mszy św., która odprawiona została w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski procesja wraz z pocztami sztandarowymi szkół udała się pod Pomnik Sybiraka, by tam oddać cześć pomordowanym i złożyć kwiaty – „Tym - którzy na zawsze zostali na „Nieludzkiej Ziemi".
Uroczystość uświetniła Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP oraz Orkiestra Marynarki Wojennej RP.

 

Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012 „W hołdzie zesłańcom Sybiru"