Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wizyta w Hewelianum klasy IVa

Drukuj

logoDnia 16.09.2011r. klasa IVa pod opieką pani Joanny Zarzyckiej udała się na edukacyjną wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku, na wystawę interaktywną - „ Energia, Niebo i Słońce” oraz lekcję otwartą pod tytułem „W krainie ciekłego mrozu”.

Zajęcia miały charakter pokazowy, w trakcie których zostały przedstawione właściwości fizyczne przedmiotów schłodzonych przy pomocy ciekłego azotu, do bardzo niskiej temperatury (-195,8 °C). Kolejnym punktem programu była niezwykła wystawa, na której można było wszystkiego dotknąć, przeprowadzić eksperyment i spróbować zrozumieć, jak działają siły natury na naszej planecie i jak funkcjonuje wszechświat. Wszystkim spodobał się taki sposób zdobywania wiedzy. Tym, którzy nie byli jeszcze w Hewelianum, polecamy  - NAPRAWDĘ WARTO!!

Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012 Wizyta w Hewelianum klasy IVa