Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

93. URODZINY NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Drukuj

05ApelZ okazji Święta Niepodległości 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ -11 listopada 1918r., po 123 latach niewoli. Na początku zabrzmiała melodia Poloneza Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny, która wszystkich wprowadziła w podniosły nastrój patriotycznych wspomnień.
W programie słowno-muzycznym, przygotowanym przez panią Joannę Ginter- Reglińską i panią Marylę Włodkowską usłyszeliśmy kolejno:
- uczennice klasy 6a, recytujące teksty prozą i wierszem,
- Pieśń Marsz Pierwszej Brygady w brzmieniu klasy 5a,
- wzruszające wykonanie pieśni Niepodległość oraz Roty, zaprezentowane przez zespół wokalny naszego gimnazjum, oraz
- „Płynie Wisła, płynie…”- radosny śpiew najmłodszych uczestników uroczystości, czyli sześciolatków z klasy 1a, pani Katarzyny Chmielewskiej i Magdaleny Krotowicz.
Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor mgr Sławomir Wiśniewski, który jeszcze raz podkreślił wielką wagę wydarzeń sprzed 93 lat dla historii Polski i dla nas dzisiaj żyjących w wolnym kraju. Wszystkim zebranym życzył radosnego spędzania Święta Niepodległości, które jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.
Serdeczne podziękowania organizatorki akademii kierują do pani Balbiny Rogalki za przygotowanie dekoracji, a także uczniowi klasy IIIc, Krystianowi Rohde za obsługę nagłośnienia.
Po zakończeniu apelu w całej szkole nadal panowała wyjątkowa atmosfera święta. Strój galowy: białe koszule, eleganckie marynarki i wpięte w ubranie biało- czerwone kotyliony, nie pozwalały na niestosowne zachowania. I choć tak naprawdę nie szata zdobi człowieka, tym razem strój wielu uczniom dodał elegancji, powagi i dojrzałości w tym szczególnym dniu obchodów Narodowego Święta.


Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012 93. URODZINY NIEPODLEGŁEJ POLSKI