Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Optyczne doświadczenia klasy czwartej

Drukuj

f0723mDnia 10 listopada bieżącego roku klasa 4a z wielką energią wyruszyła na swoją kolejną wyprawę pozaszkolną ,której celem tym razem było poznanie tajemnic optycznych. Przy pięknej pogodzie siedemnaścioro uczniów pod opieką pani Joanny Zarzyckiej i pani Agnieszki Gurin żwawym krokiem powędrowało na ulicę Nawigatorów na wystawę interaktywną „Kalejdoskop optyczny-przewrotne oko”.  Program warsztatów (zrealizowany pod koniec października przez klasę 5a i II gimnazjum) obejmował prezentację multimedialną, rozwiązywanie zadań w trzyosobowych zespołach przy ponad 20 stanowiskach. Każdy mógł sprawdzić, czy potrafi przejść labirynt albo wykonać obrazek, posługując się odwrotnym odbiciem w lustrze. Niektórzy dłużej zastanawiali się, jak to się dzieje, że w jednym z luster ich postać przypomina krasnoludka, a innym razem nieproporcjonalnie wysoką osobę. Był czas na zdziwienie, trochę śmiechu, jak również na naukowe wyjaśnienie. Po ponad godzinnym rozwiązywaniu zadań, przyszedł czas na podsumowanie wyników. Kiedy wszyscy zakodowali swoje odpowiedzi na wielkim ekranie komputera, okazało się, że prawie bezbłędnie (90%poprawności) wykonali zadania: Maciej Matuszewski i Marcin Roszyk. Gratulujemy zwycięzcom!
Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012 Optyczne doświadczenia klasy czwartej