Klasa III a „w krainie ciekłego azotu”

IMG 2943mHewelianum w Gdańsku to naprawdę niezwykłe miejsce ( które w bieżącym roku szkolnym odwiedziło już kilka klas z naszej szkoły). Dlatego 27 października, zachęceni pozytywnymi recenzjami swoich rówieśników, uczniowie klasy IIIa z wychowawczynią panią Anitą Błaszko, również wybrali się na wyprawę naukową do Hewelianum, zlokalizowanego na terenie byłych fortów napoleońskich. Po przybyciu na miejsce gimnazjaliści wzięli udział w lekcji na temat ciekłego azotu. Najpierw poprzez doświadczenia zdobywali wiedzę z chemii, aby następnie przejść szlakiem przygotowanych stanowisk naukowych na wystawie interaktywnej „Energia, niebo i słońce”. Nauka polegająca na eksperymentowaniu nie tylko wszystkim sprawiła przyjemność, ale zachęcała każdego do samodzielnego poszukiwania wyjaśnienia zjawisk fizycznych czy geograficznych. Wnikliwa obserwacja stawała się źródłem wiedzy z zakresu wielu nauk. Ze wspólnego wyjścia wszyscy wrócili zadowoleni, dołączając do już i tak licznego grona uczniów, którzy wizytę w Hewelianum uznali za wyjątkowo udaną! Było super!

Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012 Klasa III a „w krainie ciekłego azotu”