Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Drukuj

5 października 2012 roku w obecności rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli i dyrekcji szkoły po wcześniej zdanym teście wiedzy o Polsce, szkole i zasadach zachowania, a następnie uroczystym ślubowaniu, dzieci zostały pasowane przez Pana Dyrektora Sławomira Wiśniewskiego na uczniów szkoły.

Nasze szkraby przygotowane przez swoją wychowawczynię - Panią Katarzynę Sziers - nie tylko wspaniale recytowały, ślubowały, ale wzorcowo odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Obdarowane rożkami obfitości i rozmaitymi prezencikami zasiadły na ławeczce, by podziwiać krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum - przygotowane przez Panie Joannę Mienik i Marylę Włodkowską. Bohaterowie przedstawienia „ Kolorowe Kredki”-Tośka ( Karola Szałek), Plastuś ( Kuba Grabowski), Mamusia Tosi ( Zuzia Strzedzińska), Kredki  ( uczniowie 4 a) i Narrator ( Michał Wiliński)-wspaniale odegrali swoje teatralne role, inspirując pierwszoklasistów do malowania świata na kolorowo i na słodko!

Gdy Ci w szkole smutno jest

albo nagle chcesz coś zjeść,

możesz wszystko narysować,

wszystko tak, jak chcesz.

                                     Możesz namalować zamek i słodki sezamek

                                     albo czekoladkę małą z ubitą smietaną!

                                                                             Możesz narysować jabłko ze słodką sałatką,

                                                                               a do picia lemoniadkę, mambę na dokładkę.

Prowadzący uroczystość-Michał Wiliński ( kl 4 a) oraz Zuzia Strzedzińska ( kl III c) życzyli Pierwszakom nie tylko sukcesów, wspaniałych ocen, kolegów, ale także słodkich i smacznych chwil w szkole!!!!

                                                                                               (Maryla Włodkowska)

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3 ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW