Klasy 4-8

GOŚCILIŚMY „W KRAINIE MITÓW”

W listopadzie uczniowie wszystkich klas czwartych, piątych i szóstych obejrzeli spektakl pt: „W krainie mitów”. Przedstawienie w przystępny i zabawny sposób przypomniało uczniom najważniejszych bohaterów mitów greckich: Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa, Midasa. Bohaterami scenicznej opowieści była para urwisów, Ola i jej brat Michał, którzy podczas szkolnej wycieczki, swoim niewłaściwym zachowaniem spowodowali przeniesienie się do czasów mitycznych. Te psotne bliźniaki przypominały naszych uczniów, może właśnie dlatego spektakl tak bardzo im się podobał.

,,Sztuka w przestrzeni publicznej”

Klasa 8a wzięła udział w warsztatach  ,,Sztuka w przestrzeni publicznej” w gdyńskim InfoBox. Najpierw obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji pokazującej, jakie są rodzaje sztuki w miejscach publicznych w Gdyni i w innych miastach na świecie, następnie mieliśmy okazję zaprojektować swój własny mural i opowiedzieć o nim. Mogliśmy również porozmawiać z artystami dbającymi o estetykę naszego miasta.

8a na Cmentarzu Obrońców Wybrzeża

Jak co roku, w okolicach Święta Wszystkich Świętych, nasza klasa 8a odwiedziła Cmentarz Obrońców Wybrzeża w Gdyni-Redłowie. Zapaliliśmy znicze, oddając w ten sposób hołd bohaterskim Żołnierzom walczącym w obronie naszej Ojczyzny.

KULTURALNI.PL W DOMKU ŻEROMSKIEGO

W październiku odwiedziliśmy Domek Żeromskiego w Orłowie. Spotkaliśmy się tam z panem Sławomirem Kitowskim grafikiem, plakacistą, twórcą albumów o historii Gdyni. W stylowych wnętrzach pełnych pamiątek po pisarzu usłyszeliśmy opowieść o pobycie Żeromskiego w Orłowie, dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa dzielnicy i obejrzeliśmy świetny film dokumentalny o powstawaniu Gdyni, portu.

STOP CYBERPRZEMOCY!

W piątek 11 października uczniowie klas 5a, 5b i 7a wzięli udział w warsztatach dotyczących cyberprzemocy. Podczas zajęć, które zostały przeprowadzone przez panią psycholog, w przystępny sposób wyjaśniono zasady działania popularnych wśród młodzieży aplikacji takich jak  Messenger, Facebook, Instagram, WhatsApp, Snapchat, TikTok. Zostały przedstawione zagrożenia czyhające zwłaszcza na młodych użytkowników , którzy często nawet nie zdają sobie sprawy z ich istnienia.

BohaterON

Klasa 8a wzięła udział w akcji pisania kartek i listów do Powstańców Warszawskich w ramach kampanii BohaterON. Wysłaliśmy do naszych żyjących jeszcze Bohaterów zarówno wiadomości w wersji tradycyjnej jak i przez Internet. Podziękowaliśmy za bohaterską postawę w czasie Powstania Warszawskiego w 1944 roku i życzyliśmy wielu sił, zdrowia i życzliwości ze strony innych ludzi.

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8