Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Archiwum 2011/2012

Niezwykła lekcja na Olimpie

Drukuj

Dnia 16 marca na lekcję języka polskiego w klasie 5a, zamiast uczniów przybyli bogowie i herosi. Zapanował prawdziwie mitologiczny galimatias i chaos, który tak jak w mitologii był początkiem właściwego stworzenia, czyli w tym przypadku wystawienia czterech przedstawień mitologicznych.

Więcej…

III Olimpiada Umiejętności Klas Integracyjnych

Drukuj

W dniu 8.03.2012 r. odbyła się trzecia już edycja Olimpiady Umiejętności Klas Integracyjnych. W tym roku w zmaganiach brały udział klasy: Ia, IIa, IIb i IIIa. Różnorodność konkurencji pozwoliła reprezentantom klas na zaprezentowanie swoich umiejętności i wiedzy z poszczególnych przedmiotów.

Więcej…

„W ciemności” Agnieszki Holland

Drukuj

altZanim zapadł werdykt międzynarodowego jury, uczniowie klasy IIa i IIc gimnazjum sami mogli poznać i zrecenzować film Agnieszki Holland „W ciemności”, uczestnicząc 15 lutego w seansie w Multikinie. Fabułę filmu tworzy prawdziwa historia Leopolda Sochy i uratowanych przez niego Żydów, ukrywających się przez 14 miesięcy w kanałach Lwowa. Chociaż Amerykańska Akademia Filmowa nie przyznała polskiemu filmowi Oskara 2012, na wielu z nas wywarł duże wrażenie:

„W filmie zagrało wielu znanych aktorów jak Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Kinga Preiss czy Marcin Bosak. Film naprawdę ciekawy, a do tego świetnie wyreżyserowany.” (Weronika Bańkowska, IIa)

Więcej…

„Antygona” Sofoklesa w Teatrze Miejskim

Drukuj

Wieczorem 22 lutego klasy II gimnazjalne pod opieką pani Marty Sienczewskiej i Katarzyny Kowalskiej  wybrały się do Teatru Miejskiego na spektakl „Antygona” Sofoklesa w reżyserii Leszka Mądzika. Niesamowita muzyka, wyjątkowo plastyczna scenografia i „kosmiczne” kostiumy autorstwa Zofii de Ines – uczyniły antyczną tragedię do głębi poruszającą współczesnego widza.

Więcej…

Szkolny Konkurs Ekologiczny „Wiem, co jem!”

Drukuj

Dnia 26 stycznia br. odbył się w naszej szkole I etap konkursu „Wiem, co jem!”. Konkurs miał na celu sprawdzenie wśród młodzieży gimnazjalnej wiedzy na temat zdrowia i zdrowego odżywiania. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów.

Więcej…

"Idąc do...czyli historia Małego Księcia"

Drukuj

W lutym, po powrocie z zimowych ferii, uczniowie klas pierwszych gimnazjum obejrzeli w Centrum Kultury na Łowickiej spektakl przygotowany przez Grupę Teatralną 138 zatytułowany"Idąc do...czyli historia Małego Księcia". Spektakl został zrealizowany na podstawie książki Antoine de Saint Exuperyego, lektury omawianej w gimnazjum. Początkowo perspektywa obejrzenia przedstawienia nie wzbudziła entuzjazmu, zwłaszcza że młodzież pamiętała nieudaną próbę przeniesienia tekstu na scenę, jednak zapewnieni przez panią Dorotę Sadowską z Działu Promocji CK o atrakcyjności projektu, podjęlismy decyzję o zobaczeniu przedstawienia.

Więcej…

PREMIERA PRZEDSTAWIENIA „THE SNOW QUEEN”

Drukuj

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2011/2012, w ramach zajęć koła języka angielskiego  odbywały się próby do przedstawienia  „Królowa Śniegu”( The Snow Queen ) z udziałem uczniów klasy 6a. Przedstawienie reżyserowała nauczycielka  j. angielskiego, pani Jagoda Wiśniewska, której działania wspierała mama Marysi Gwit, pani Joanna Janiak (również zaangażowana i niezwykle pomocna podczas premierowego wystawienia sztuki ).

Więcej…

Pasowanie na czytelników biblioteki

Drukuj

pasowanieDnia 17 lutego 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 11, Zespołu Szkół nr 6 w Gdyni odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy: Joannę Mienik, Joannę Grzesińską oraz nauczycieli: Marylę Włodkowską, Balbinę Rogalkę.
W ceremonii uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektor Sławomir Wiśniewski oraz dyrektor Iwona Jagodzińska, rodzice uczniów, uczniowie klas I- III i ich wychowawcy.

Więcej…

I edycja Międzyszkolnego Konkursu Loteria Wiedzy

Drukuj

loteria 10m16 lutego 2012 roku w naszej szkole odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Loteria Wiedzy. Cztery zespoły, składające się z uczniów klas VI, walczyły o laur zwycięzcy. Rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13, Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 20 i nasza Jedenastka, która była gospodarzem i organizatorem imprezy.

Więcej…

Konkurs na scenariusz

Drukuj

sinreksZapraszamy do I edycji konkursu dla nauczycieli organizowanego  przez Gdyński  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  i Gdyńskie Stowarzyszenie Edukacyjno – Społeczne SINREKS.
Konkurs dotyczy scenariuszy zajęć o Gdyni na wszystkich poziomach edukacji, realizowanych na jednostkach lekcyjnych, zajęciach terenowych, kołach przedmiotowych, apelach Mile widziane  projekty edukacyjne, spektakle, happeningi.

Więcej…

Strona 3 z 6

Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012