Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Archiwum 2011/2012

Artykuł o nas w parafialnej gazetce MBB w Orłowie

Drukuj

W grudniu 2011r.w parafialnej gazetce Matki Boskiej Bolesnej został zamieszczony artykuł o naszej szkole. To miłe, że dzięki przychylności księdza proboszcza mieszkańcy Orłowa mogli przeczytać o wyjątkowym artystycznym przedsięwzięciu realizowanym w naszej szkole od kilku lat – profesjonalnej pracowni ceramicznej. Artykuł poniżej:

Więcej…

Jarmark św. Mikołaja i jasełka św. Franciszka

Drukuj

Dnia 16 grudnia A. D. 2011 tradycji stało się zadość i w naszej szkole zagościł św. Mikołaj.
Z tej okazji szkoła zamieniła się w istny jarmark. Wśród radosnych śmiechów, dźwięków kolęd i pięknych ozdób świątecznych przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Nikt z uczestników nie miał czasu na nudę, gdyż jeden konkurs gonił kolejny. Poszczególne zespoły klasowe walczyły o tytuł najlepszych dekoratorów sal, a potyczki muzyczne wyłoniły najpiękniejsze wykonania kolęd. Oczywiście nie mogło zabraknąć plebiscytu na najsympatyczniejszego ucznia czyli Mikołajka klasowego.

Więcej…

Jasełka - od gimnazjum dla nauczycieli

Drukuj

DSC 3107mMiła niespodzianka czekała dyrekcję i grono pedagogiczne, dla których 14 grudnia 2011r. przed Radą Preklasyfikacyjną uczniowie klas II gimnazjum pod opieką pani Maryli Włodkowskiej i Katarzyny Kowalskiej, przygotowali niezwykłe jasełkowe przedstawienie.

Więcej…

Turniej wiedzy historycznej "Przez wieki do niepodległości"

Drukuj

DSC 0007Dnia 12 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół nr 14 w Gdyni Dąbrowie odbył się turniej wiedzy historycznej "Przez wieki do niepodległości". Patronat nad uroczystością objęli: Wiceprezydent Miasta Gdyni Michał Guć, Gdyński Oddział Związku Sybiraków, Gdyńska Rodzina Katyńska.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b : Agnieszka Winiarska, Adam Sawicki i Mikołaj Zdunowski. Gimnazjaliści poszczególnych szkół rywalizowali między sobą w trzy- osobowych drużynach. Zadaniem każdej z nich było udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania z sześciu obszarów historycznych:

Więcej…

Gimnazjum nr 7 w projekcie przeciwdziałania przemocy

Drukuj

IMG L 017mWspólnie z Komendą Policji w Gdyni i MOPS, nasze Gimnazjum nr 7 uczestniczyło w profilaktycznym projekcie edukacyjnym „Nie musisz”, podejmującym tematykę przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom. Koło teatralne pod opieką pani Katarzyny Kowalskiej, w dniach od 2-15.12.2011r. w Szkole Podstawowej nr 23 oraz w Gimnazjum nr 14 przedstawiło spektakl „Kopciuszek”. Po przedstawieniu młodzież wzięła udział w prelekcji i pogadance na temat asertywnych zachowań i konsekwencji cywilno-prawnych stosowanej przemocy i kontaktu z używkami (papierosy, alkohol).
Były to pierwsze „wyjazdowe” występy koła teatralnego, za które otrzymaliśmy podziękowanie i puchar od organizatorów projektu, a wszyscy aktorzy bilety do Teatru Miejskiego.

Więcej…

Teatralna powtórka z mitologii

Drukuj

IMG  009mWyjście klas szkoły podstawowej i gimnazjum dnia 23 i 24 listopada  do Centrum Gemini w Gdyni na spektakl Teatru Współczesnego  z Krakowa okazało się fantastyczną formą powtórki z mitologii. Akcja przedstawień „Mity reaktywacja” i „Misja Afrodyta” rozpoczynała się w dalekiej przyszłości w roku 2229 i kiedy na jednym z serwerów Centralnego Komputera Ziemskiego wirus doprowadził do wymazania pewnych danych z historii starożytnej i wówczas w wirtualny świat mitologii wyruszył specjalny agent, z misją naprawienia systemu.

Więcej…

Tydzień Profilaktyki

Drukuj

W dniach 21-25 listopada 2011 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Tydzień Profilaktyki, w ramach którego uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach, spektaklach profilaktycznych oraz spotkaniach ze służbami specjalnymi.Uczniowie klasy 6 SP wzięli udział w warsztatach „Bajkowo o uzależnieniach”, prowadzonych przez terapeutów Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Więcej…

Andrzejkowe pląsy

Drukuj

IMGbm  029Andrzejki mają długą tradycję. Kiedyś uczestniczyły w nich tylko kobiety. 29 listopada w wigilię imienin św. Andrzeja panny zbierały się, by wywróżyć sobie małżonka  i  przyszłość. Współcześnie w  andrzejkach uczestniczą wszyscy i nie tyle chodzi o wróżby, co o dobrą zabawę, a właśnie taką  zorganizowaliśmy 24 listopada.

Więcej…

Koło Teatralne recenzuje 6. R@Port

Drukuj

rport logo 5001Koło Teatralne nie tylko przygotowuje przedstawienia, ale również śledzi wydarzenia kulturalne Trójmiasta. Dlatego w trakcie trwania w dniach 17-26 listopada – 6. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni uczestniczyliśmy w dwóch wydarzeniach kulturalnych z bogatego repertuaru festiwalowego.

Więcej…

Andrzejkowa dyskoteka klas gimnazjalnych

Drukuj

IMGd  001mDnia 16 listopada, w godzinach 16.30-19.30, wyjątkowo prężnie działający Samorząd Uczniowski pod opieką pani Magdy Krzak zorganizował w tym roku szkolnym kolejną dyskotekę dla uczniów klas I-III gimnazjum. Tym razem okazją były zbliżające się Andrzejki. Wszyscy przybyli uczniowie bawili się fantastycznie, praktycznie bez przerwy.

Więcej…

Strona 4 z 6

Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012