Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Program Erasmus Plus

IV MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA

 

 

 

 

 

 

IV MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA

w S.P. 11 w Gdyni, w ramach projektu Erasmus+

‘Your market, your region, our Europe’

13.05 – 18.05.2019

W dniach 13-18 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się czwarte międzynarodowe warsztaty poświęcone projektowi 'Your market, your region, our Europe', realizowanemu w ramach programu Erasmus plus. Nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii, Włoch i Łotwy odwiedzili naszą szkołę, aby kontynuować pracę nad projektem. Głównym celem tego spotkania było zidentyfikowanie i opisanie charakteru lokalnych targowisk oraz związanych z nimi strategii marketingowych. Kluczowe było także rozwijanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych uczestników z wykorzystaniem języka angielskiego.

Więcej…

III MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ „Your market, your region, our Europe”

Palma de Mallorca 3-10 luty 2019

W dniach od 3 do 10 lutego 2019r.  grupa uczniów biorąca udział w projekcie „Your market, your region, our Europe” w ramach programu Erasmus + wyjechała na trzecią krótkoterminową wymianę do Palma de Mallorca w Hiszpanii. Przez cały tydzień Marta Szałek, Nela Fiłonowicz, Wiktoria Szulc i Robert Stachowiak wraz z nauczycielami Lidią Kozłowską i Urszulą Nowak uczestniczyli w warsztatach w szkole partnerskiej Colegio Juan de la Cierva w Palmie na Majorce.

Więcej…

EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI DLA PROJEKTU 'ALL ROADS LEAD TO ROME'

Biuro Centralne eTwinning przyznało Europejską Odznakę Jakości naszej szkole za realizowany w latach 2015-2017 projekt 'All roads lead to Rome' w ramach programu Erasmus plus. Jest to duże wyróżnienie dla zespołu składającego się z czterech nauczycieli naszej szkoły: Joanny Ginter-Reglińskiej, Lidii Kozłowskiej, Urszuli Nowak i Jadwigi Wiśniewskiej zaangażowanych w działania projektowe z udziałem uczniów, realizowane we współpracy z nauczycielami i uczniami ze szkół z Hiszpanii, Włoch i Portugalii.II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe

II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe z udziałem koordynatorów z Polski, Hiszpanii, Włoch i Łotwy w Perugii 24.09.18-28.09.18

W Perugii spotkali się koordynatorzy projektu ‘Your market, your region, our Europe’ celem omówienia postępów działań projektowych realizowanych przez uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich, po upływie roku szkolnego 2017/2018. W okresie tym odbyły się dwa międzynarodowe spotkania warsztatowe z udziałem uczniów i nauczycieli, w Rydze i w Perugii. Na spotkaniu koordynatorów projektu w dniach od 25.09.18 do 27.09.18 omówiono szczegółowo wyniki ankiet ewaluacyjnych, poszerzono zakres strony internetowej projektu, umieszczono na platformie e-Twinning nowe informacje o projekcie, ustalono kolejne zadania dla uczestników projektu oraz sporządzono raport ze spotkania.

III Międzynarodowe Spotkanie Warsztatowe dla uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich odbędzie się w 2019 roku w dniach od 03.02.-10.02 w Palma de Mallorca w Hiszpanii.

Ostatnie warsztatowe spotkanie uczestników projektu ( uczniowie i nauczyciele)  odbędzie się w naszej szkole w dniach od 12.05.19 do 19.05.19.

III i ostatnie spotkanie koordynatorów, podsumowujące projekt ‘Your market, your region, our Europe’ odbędzie się w dniach od 23.09.19 do 27.09.19 w szkole głównego koordynatora w Hiszpanii.


Opracowała: Jadwiga Wiśniewska – koordynator projektu

II MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

II MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA

W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

“Your market, your region, our Europe"

Perugia 06.05-13.05.2018

Uczniowie z klas 7 SP biorący udział w projekcie 'Your market, your region, our Europe', w dniach od 6 do 13 maja 2018 roku uczestniczyli w krótkoterminowym spotkaniu projektowym we Włoszech. Julia Sobieraj, Weronika Stachowiak, Michał Feder i Czarek Matuszewski wraz z nauczycielami Lidią Kozłowską i Urszulą Nowak brali udział w tygodniowych warsztatach w szkole partnerskiej w Perugii.

Więcej…

Artykuł w Ratuszu

27 kwietnia 2018 roku w Ratuszu ukazał się artykuł na temat drugiego międzynarodowego projektu realizowanego w naszej szkole w ramach programu Erasmus plus. Autorkami artykułu są Urszula Nowak i Joanna Ginter Reglińska.

I MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RYDZE

I MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RYDZE

W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

“Your market, your region, our Europe"

18.03-25.03.2018

W dniach od 18 do 25 marca 2018 roku czterech uczniów z klas II i III gimnazjum, biorących udział w projekcie 'Your market, your region, our Europe' uczestniczyło w pierwszej krótkoterminowej wymianie w stolicy Łotwy. Agata Haberska, Zuzia Miks, Paweł Wielgus i Maciek Skiba wraz z nauczycielami Jadwigą Wiśniewską i Urszulą Nowak brali udział w tygodniowych warsztatach w szkole partnerskiej w Rydze. Celem międzynarodowego spotkania było zidentyfikowanie i opisanie charakteru łotewskiego targowiska i stosowanych w nim strategii marketingowych. Podczas wyjazdu odbyło się wiele lekcji w terenie, wymagających od uczestników dużej kreatywności i dobrej znajomości języka angielskiego. W programie były także zajęcia integrujące międzynarodową grupę młodzieży z Włoch, Hiszpanii, Łotwy i Polski. Podczas wycieczek edukacyjnych uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z historią Łotwy, zwiedzając piękną starówkę Rygi, targowisko Central Market oraz średniowieczny zamku w Cesis. Wyprawa do Rygi okazała się wspaniałym i wartościowym wydarzeniem, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.


I międzynarodowe spotkanie projektowe Ryga

I międzynarodowe spotkanie projektowe Ryga 18.03 – 25.03. 2018

Your market, your region, our Europe.

Uczniowie klas II i III gimnazjum: AgataHaberska, ZuziaMiks, PawełWielgus i Maciek Skiba wraz z nauczycielami Jadwigą Wiśniewską i Urszulą Nowak 18 marca 2018 wyjeżdżają na tygodniowe spotkanie projektowe do stolicy Łotwy. Będą to pierwsze międzynarodowe warsztaty w ramach projektu Erasmus plus:Yourmarket, your region, our Europe.W Rydze spotkają się uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół z Hiszpanii, Łotwy, Włoch i Polski.
Program spotkania zapowiada się bardzo interesująco. Będzie on obejmował zarówno pracę związaną z realizacją projektu jak i wycieczki edukacyjne. Oto szczegółowy plan warsztatów:

Training Activity in Riga, Latvia

Your market, your region, our Europe

18/03/2018 – 24/03/2018

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

(19/03)

(20/03)

(21/03)

(22/03)

(23/03)

(24/03)

11.00 - 16.00 Domina Shopping (shopping center near the hotel). Tasks: 1) find two differences between Latvian and your country selling style in shopping mall; 2) Buy 4 typical Latvian products which can stay fresh till Tuesday. Get ready to present them on Tuesday.

11.00 – Welcome in school/Excursion in the school (tram from Days Hotel at 10.30)

12.00-Presentations of the school (not more than 5 slides, 15 min for each partner).

10.00 – 13.00 Excursion in the central market and NON VERBAL shopping.

Gathering information about Riga through the characteristics of  this market.

Guided excursion with the possibility to go on the secret chambers, degustation of food, history etc. http://citadariga.lv

10.00 – 13.00 Preparing a presentation of Riga through Riga Central Market characteristics.

With the info gathered on Wednesday in Central market, Erasmus team elaborates an audiovisual presentation; a portrait of Riga (or Latvia) from the view of a Market.

9.00 – Departure to Cesis

09.00 –  12.00 Visiting Kalnciema Quarter Market

18.15  Departure from DAYS HOTEL to DINNER – “Lido” – national/traditional  Latvian food

13.00 – Lunch in neighbour school

14:00 Prepare the questionnaires regarding the visit and presentation of the Riga Central Market. (2h)

13.00 - 15.00 Cooking food and lunch

(Everyone will have list of the food which you have to find on central market – approximate expenses 10 – 15 EUR You have to ask your group to collect receipts!!! From this food student will make Latvian salad!

Presentations of Riga central market.

10.30 – 11.30 – Tour around Cesu Market Place

12.00 – 15.00 – Medieval Feast in Cesu castle

12.00 –  13.00 Reflections and Evaluation Session

15.00 – Coffee Break

15.30 - 17.00

E-Twinning (registration and posting reflections about NON-Verbal shopping).

Logo competition

15.30 – 16.30 – nice view in Sigulda

16.30 – 18.00 Ice-breaker activity, presentation of the food which was bought on supermarket in previous day and game - guess the food.

Free time

Krajowa Odznaka Jakości eTwinning– QualityLabel za projekt All roads lead to Rome

Po zakończonym projekcie ‘Allroadslead to Rome’, realizowanym w naszej szkole w latach 2015-2017 we współpracy ze szkołami z Włoch, Hiszpanii i Portugalii, koordynator Jadwiga Wiśniewska wystąpiła na platformie eTwinning o odznakę jakości za działania edukacyjne polskich uczniów i nauczycieli zarówno w kraju, jak i za granicą. W tym celu opisała szczegółowo wszystkie etapy projektu, wypełniając obszerny formularz na stronie eTwinning. Komisja programu eTwinning po zapoznaniu się z opisem działań projektowych realizowanych przez polską szkołę, przyznała wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom prestiżową Krajową Odznakę Jakości eTwinning– QualityLabel.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie przesłała na adres szkoły listy gratulacyjne dla Jadwigi Wiśniewskiej i dyrektora szkoły Sławomira Wiśniewskiego.


I Międzynarodowe Spotkanie w Palma de Mallorca

Program Erasmus plus 6.11-10.11.2017

W dniach od 6 do 10 listopada Jadwiga Wiśniewska i Joanna Ginter Reglińska uczestniczyły w I międzynarodowym spotkaniu projektowym w Palma de Mallorca w ramach programu Erasmus plus.W Hiszpanii, w szkole głównego koordynatora projektu 'Your market, your region, our Europe' spotkali się nauczyciele z czterech partnerskich szkół: z Palmy, Rygi, Perugii i Gdyni. Na spotkaniu uzgodniono terminy pozostałych międzynarodowych spotkań oraz omówiono wszystkie zadania projektowe, które realizowane będą w okresie dwóch lat 2017-2019.Po zakończonych warsztatach nauczyciele zwiedzili miasteczka w Serra de Tramuntana, łańcuchu górskim na Mallorce, który posiada status światowego dziedzictwa. Następne spotkanie projektowe odbędzie się w Rydze w marcu 2018 roku, w którym uczestniczyć będą uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA


Strona 1 z 3

Jesteś tutaj: Erasmus Plus