Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Program Erasmus Plus

ERASMUS PLUS w trojmiasto.pl

Dnia 17 sierpnia 2017 roku na portalu trojmiasto.pl ukazał się artykuł na temat projektu 'All roads lead to Rome', realizowanego w naszej szkole w latach 2015-2017, w ramach międzynarodowego programu ERASMUS PLUS. Poniżej treść artykułu:

Artykuł o naszym Erasmusie w Gazecie Wyborczej

Dnia 27 maja 2017 roku  w sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej opublikowany został artykuł podsumowujący dwuletnią pracę uczniów i nauczycieli gimnazjum nr 7 nad projektem unijnym ' All roads lead to Rome', realizowanym w ramach programu Erasmus plus. Autorem artykułu jest nauczyciel i współtwórca projektu Joanna Ginter Reglińska.

II międzynarodowe spotkanie projektowe ERASMUS+

II międzynarodowe spotkanie projektowe  nauczycieli w Priolo Gargallo na Sycylii w ramach programu ERASMUS+

w dniach 15 maj-19 maj 2017 r.

Nauczyciele z pięciu szkół partnerskich, z Hiszpanii, Włoch ( 2 szkoły), Portugalii i Polski uczestniczyli w drugim międzynarodowym spotkaniu projektowym, tym razem zorganizowanym przez szkołę w Priolo Gargallo. Były to ostatnie warsztaty związane z realizowanym wspólnie projektem ‘All roads lead to Rome’. Zweryfikowano ostatnie zadania, będące elementem scenariusza lekcji CLiL oraz interaktywnej  aplikacji komputerowej , opracowano i wypełniono ankiety ewaluacyjne, omówiono treść internetowego narzędzia Mobility Tool oraz sporządzono ostatni raport podsumowujący projekt. W trakcie czterodniowego pobytu nauczyciele mieli możliwość zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast na Sycylii, Taorminę. Zebrali tam informacje i dowody na istnienie dziedzictwa kultury rzymskiej i greckiej, tworząc fotograficzną dokumentację.

Więcej…

Wymiana do Portugalii

W dniach 26 marca do 1 kwietnia grupa uczniów biorąca udział w projekcie 'All roads lead to Rome' w ramach programu Erasmus + wyjechała na trzecią krótkoterminową wymianę do miasta Barreiro w Portugalii.

Uczniowie gimnazjum: Marta Kocuniak, Nikola Stencel, Wiktoria Matuszewska oraz Wojciech Zaleski pod opieką nauczycielek Lidii Kozłowskiej (j. angielski)  oraz Joanny Ginter-Reglińskiej (historia) zostali przyjęci przez goszczącą uczestników projektu portugalską placówkę oświatową - Agrupamento De Escolas De Casquilhos.

W programie były zajęcia integrujące międzynarodową grupę młodzieży (z Hiszpanii, Portugalii, Polski i Włoch), warsztaty dla nauczycieli i uczniów na terenie szkoły oraz wycieczki służące realizacji tematyki projektu.

Więcej…

Strona projektu

Zapraszamy do odwiedzenie strony projektu

http://all-roads-lead-to-rome.webnode.pt/

Grupa Erasmus+ w Syrakuzach

W dniach 20-26 listopada grupa uczennic biorąca udział w projekcie 'All roads lead to Rome' w ramach programu Erasmus + wyjechała na trzecią krótkoterminową wymianę do Syrakuz na Sycylii.

Uczennice gimnazjum Zuzanna Miks, Klaudia Woźniak, Magdalena Klein i Daria Dańko pod opieką nauczycielek j. angielskiego Jadwigi Wiśniewskiej i Lidii Kozłowskiej zostały przyjęte przez goszczącą uczestników projektu szkołę w Syrakuzach (XIV Instituto Comprehensivo K. Wojtyla).

W programie były zajęcia integrujące międzynarodową grupę młodzieży (z Hiszpanii, Portugalii, Polski i Włoch), warsztaty dla nauczycieli i uczniów na terenie szkoły oraz wycieczki służące realizacji tematyki projektu.

W czasie trwania wymiany zwiedziłyśmy Piazza Armerina i Roman Villa del Tellaro oraz miejscowe muzeum Paolo Orsi, gdzie mogłyśmy podziwiać pozostałości architektury starożytnego Rzymu - mury, kolumny, a także mozaiki, rzeźby, wyposażenie domów. Widziałyśmy to co do tej pory znane nam było tylko ze zdjęć.

Rodziny, które gościły nasze uczennice organizowały im dodatkowe atrakcje w czasie wolnym od zajęć w ramach projektu - zwiedzanie Syrakuz oraz zajęcia rekreacyjne.

Wróciłyśmy do naszej szkoły bogatsze o nowe doświadczenia i nowych przyjaciół.

napisała Lidia Kozłowska


Gazetka językowa ‘What happens in our school’ – wydanie październik 2016

Drukuj

Uczniowie Gimnazjum nr 7 we współpracy z koordynatorem projektu ERASMUS PLUS ‘All roads lead to Rome’ Jadwigą Wiśniewską opracowali kolejny numer gazetki językowej, zawierającej informacje na temat działań projektowych realizowanych w trakcie dwóch wizyt szkół partnerskich w Cordobie i Gdyni.

Zobacz gazetkę

Artykuł w Przeglądzie Oświatowym z dnia 1.10.2016

Dnia 1.10.2016 roku w magazynie krajowym „Przegląd Oświatowy” nr 15 opublikowano artykuł na temat działań projektowych Gimnazjum nr 7, realizowanych w ramach międzynarodowego programu ERASMUS PLUS.

Artykuł zawiera informacje na temat przebiegu wizyty szkół partnerskich z Hiszpanii, Portugalii i Włoch w Gimnazjum nr 7 w Gdyni w okresie od 15.05.2016 do 21.05.2016.

Erasmus plus w Zespole Szkół nr 6 w Gdyni

All roads lead to Rome’

W dniach 15-21 maja 2016 roku w Zespole Szkół nr 6 w Gdyni odbyło się drugie międzynarodowe spotkanie projektowe ‘All roads lead to Rome’ w ramach programu Erasmus plus.
Nauczyciele i uczniowie z czterech szkół z Hiszpanii, Włoch i Portugalii odwiedzili naszą szkołę, aby kontynuować pracę nad projektem.
Wszyscy uczestnicy projektu wykonywali wiele różnorodnych zadań w czasie warsztatów zorganizowanych na terenie szkoły. Spędzili także czas na wspólnych wycieczkach do Gdyni, Gdańska i Wejherowa, gdzie szukali pozostałości rzymskiego dziedzictwa.
Popołudniami zagraniczni uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu z goszczącymi ich polskimi rodzinami, które zapewniły im dodatkowe atrakcje.

Więcej…

Erasmus+ All Roads Lead to Rome

Za nami w

Strona 2 z 3

Jesteś tutaj: Erasmus Plus