Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Program Erasmus Plus

PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ “ALL ROADS LEAD TO ROME”

W dniach 6-12 marca 2016 r. ,w szkole IES Fidiana w Kordobie (Hiszpania), odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie w ramach projektu „ALL ROADS LEAD TO ROME”.

Do Hiszpanii pojechały cztery uczennice zaangażowane w projekt: Zuzanna Pankau i Agata Haberska z kl. Ib oraz Zuzanna Matuszewska i Aleksandra Kraszewska z IIIb pod opieką nauczycieli – p. Jadwigi Wiśniewskiej i Lidii Kozłowskiej. W Kordobie uczennice zamieszkały u swoich koleżanek z IES Fidiana, z którymi wcześniej poznały się poprzez komunikatory internetowe.

Więcej…

Na tropie dziedzictwa rzymskiego

Dnia 29 stycznia 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum, zaangażowani w projekt Erasmus plus, wyruszyli wraz z przewodnikiem PTTK na wycieczkę po starówce w Gdańsku. Celem wyprawy było odnalezienie elementów kultury rzymskiej w architekturze i sztuce na terenie miasta. Przewodnik w interesujący sposób pokazywał miejsca związane ze starożytnymi Rzymem, a uczniowie mieli okazję oglądać popiersia starożytnych Rzymian i ich bogów wkomponowanych w zabytki Gdańska.

Więcej…

All Roads lead to Rome

W dniach 23-27 listopada br. w hiszpańskiej Kordobie odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli szkół uczestniczących w projekcie „All roads lead to Rome”. Naszą szkołę reprezentowali panie :Jadwiga Wiśniewska i Joanna Ginter-Reglińska oraz dyrektor - Sławomir Wiśniewski.

W czasie spotkań warsztatowych ustalono zasady obowiązujące w czasie międzynarodowych spotkań uczniów, a także  wyznaczono ich terminy:

6-12 marca 2016r. – Hiszpania
15-21 maja 2016r. – Polska
20-26 listopada 2016r. – Włochy
26 marca-1 kwietnia 2017r. – Portugalia

Więcej…

Pierwsze spotkanie z rodzicami uczniów biorących udział w programie Erasmus plus

Dnia 17.11.2015 roku odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami uczniów biorących udział w międzynarodowym programie Erasmus plus. Koordynator projektu Jadwiga Wiśniewska przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące projektu, All roads lead to Rome’. Wszyscy obecni rodzice zaakceptowali warunki udziału swoich dzieci w projekcie oraz zadeklarowali współpracę.

Na podstawie dotychczasowej pracy nad projektem zostali wytypowani pierwsi uczniowie, którzy wyjadą do Kordoby w ramach wymiany partnerskich szkół. Są to uczennice: Zuzia Pankau, Agata Haberska, Zuzia Matuszewska i Ola Kraszewska.

Uczennice zaangażowane w pracę nad projektem ‘All roads lead to Rome’, w ramach programu Erasmus Plus.

Gazetka

Pani Jadwiga Wiśniewska wspólnie z kołem dziennikarskim 'What happens in our school' opracowała kolejny numer gazetki szkolnej, poświęconej tym razem międzynarodowemu projektowi 'All roads lead to Rome'.

Październikowe wydanie gazetki:

„All roads lead to Rome”

Dnia 02.10.2015 w Warszawie odbyło się „Spotkania dla beneficjentów Programu Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne – Edukacja Szkolna”. Brała w nim udział nauczycielka z naszej szkoły Jadwiga Wiśniewska - koordynator projektu „All roads lead to Rome”,w którym uczestniczy społeczność szkolna Gimanzjum nr 7.

Na konferencji uczestnicy zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi w trakcie działań projektu. Omówiono zasady kontroli i współpracy, sporządzania dokumentacji oraz zarządzania finansami w projekcie.

Efektem konferencji było spotkanie zespołu projektowego nauczycieli: J. Wiśniewskiej, L. Kozłowskiej, J. Ginter-Reglińskiej i U. Nowak, które odbyło się 3 października br. w Gdyni. Na spotkaniu omówiono przydział zadań, finansowanie poszczególnych kategorii projektu oraz plan pracy zespołu na najbliższe miesiące.

Program Erasmus Plus

1 września 2015 roku nasze gimnazjum przystąpiło do projektu ‘All roads lead to Rome’, w ramach międzynarodowego programu Erasmus Plus. Projekt realizowany będzie w latach 2015 -2017, podczas których uczniowie naszej szkoły współpracować będą ze szkołami z Hiszpanii (koordynator), Włoch i Portugalii. Już w roku szkolnym 2014/2015 klasy szóste włączyły się w działania na platformie e-Twinning, gdzie wspólnie z uczniami z partnerskich szkół pracowały nad projektem ‘’Once upon a time …..I was Roman”. Uczniowie wymieniali się informacjami na temat kultury starożytnych Rzymian i jej wpływu na życie w Europie. Ponadto, podczas zeszłorocznego Dnia Językowego nasi uczniowie zgłębiali temat, prezentując się w rzymskich strojach i występując w licznych konkursach.

Opiekunowie projektu Erasmus plus: Joanna Ginter-Reglińska, Lidia Kozłowska, Urszula Nowak, Jadwiga Wiśniewska

Koordynator projektu Erasmus plus na terenie szkoły: Jadwiga Wiśniewska

Strona 3 z 3

Jesteś tutaj: Erasmus Plus