Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wydarzenia I-III

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

To była prawdziwa szkoła demokracji!

Wasi najstarsi koledzy po raz pierwszy w życiu uczestniczyli w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta. Zgodnie z procedurami na korytarzu pojawiły się plakaty wyborcze kandydatów: Mateusza Przybyła, Jakuba Bruuggemanna, Wiktora Jastrzębowskiego i Bartosza Górki. Był czas na agitację, sondaże wyborcze, a także na debatę, w której uczestniczyli wszyscy wyborcy, czyli uczniowie klas III gimnazjum oraz kandydaci przedstawiający swoje programy wyborcze. 24 października każdy z uprawnionych do głosowania oddał swój głos na jednego z kandydatów, a komisja w składzie: Marta Kalkowska, Ola Żelazna, Paweł Wielgus i Zuzia Wcisło po policzeniu głosów przedstawiła wyniki wyborów.

Więcej…

„KAMERDYNER”- HISTORIA KASZUBÓW NA EKRANIE

Dziennikarsko- filmowa klasa IIIb gimnazjum obejrzała film „Kamerdyner” (który podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego otrzymał Nagrodę „Srebrne Lwy”). Rozpisana na 45 lat saga rodu von Kraussów opowiada o relacjach polsko-niemiecko-kaszubskich, obejmując najtrudniejszy czas przemian od zaborów, odzyskania niepodległości w 1918r. i dwóch wojen światowych, aż po wkroczenie wojsk radzieckich, które również nie okazały się zbawienne dla mieszkańców Kaszub, a głównym bohaterom przyniosły tylko śmierć i upokorzenie.

Więcej…

Klasa IIa w Experymencie

28 lutego 2018r. uczniowie klasy IIa odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Po obejrzeniu wystawy stałej, dzieci uczestniczyli  w warsztatach CHEMIA POD NAPIĘCIEM . Pod czujnym okiem edukatorów uczniowie wykonywali szereg doświadczeń z zakresu elektrochemii, m. in.: zbudowali ogniwo, sprawdzili, jakie roztwory przewodzą prąd elektryczny i wykonali kolorową elektrolizę  oraz spróbowali odpowiedzieć na pytanie, czy woda rzeczywiście przewodzi prąd oraz jak z warzyw i owoców zrobić … baterie.

Interaktywne zajęcia pokazały uczniom, jak można bawić się nauką. Polecamy!

Joanna Zarzycka

Więcej…

Film „LIFE 80” nagrodzony

Uczniowie klasy dziennikarsko – filmowej wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Filmowym w Języku Angielskim „My Hero – telling stories about the citizens of Gdynia”.

Miło nam poinformować, że film „LIFE 80”, zrealizowany przez dziewczyny z kl.III B, zajął II miejsce.

Gratulacje dla Agaty Haberskiej, Natalii Halickiej, Magdy Klein i Klaudii Woźniak, które 21.12.2017r. odebrały nagrody w SP 51. Taki miły przedświąteczny prezent!

HISTORII UCZĄ NAS RODZICE I DZIADKOWIE

Łukasz Burchardt z IIb gimnazjum SP11 od kilku lat z Tatą uczestniczy w gdyńskich obchodach rocznic Grudnia 1970’. Weronika Hajbowicz z redakcji „Szkolny Trampek” rozmawiała z Łukaszem o jego udziale w uroczystościach 17 grudnia 2017r.

Więcej…

Strona 1 z 17

Jesteś tutaj: Start