Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sukcesy uczniów

PIERWSZE SUKCESY W KARATE

W dniu 19.12.2015 odbył się ogólnopolski turniej IKO karate KYOKUSHIN dzieci i młodzieży Włocławek 2015.

Uczeń klasy Vb Michał Feder, reprezentujący Pomorski Klub Karate Kyokushin, po odbyciu czterech ciężkich pojedynków  zajął IV miejsce w kategorii Kumite kadeci młodsi 10-11 lat.

GRATULUJEMY!!!

Indywidualne Mistrzostwa Gdyni w Pływaniu

Reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w dniu 17-18 listopada br. wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Gdyni w Pływaniu, które rokrocznie organizuje już Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z K.S. „ Delfin”.  Zawody odbyły się na krytej pływalni przy Zespole Szkół nr 7 w Gdyni.

Dziewczynki  i chłopcy Klas 1-4 ścigali się  na trzech dystansach 25m stylem dowolnym, 25m stylem klasycznym, 25m stylem grzbietowym. Zaś uczniowie i uczennice klas 5-6 mogli sprawdzić swoje umiejętności na dystansie 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem grzbietowym. Jeden zawodnik mógł maksymalnie uczestniczyć w dwóch wybranych przez siebie konkurencjach.

Najlepiej zaprezentował się Wiktor Zdrojewski z klasy 5B, który na dystansie 50m stylem klasycznym zajął 9 miejsce z czasem 55.72 s, a na 50m stylem dowolnym był 29 z czasem 44.91s.

Nasze dziewczynki  osiągnęły następujące rezultaty:

Paulina Nasuta z klasy 4b – 10 m-ce na 25m stylem dowolnym  i 13 m-ce na 25m stylem grzbietowym ,

Nela Fiłonowicz z klasy 4b – 11 m-ce na 25m stylem dowolnym i 14 m-ce na 25m stylem grzbietowym.

Pozostali chłopcy uzyskali następujące rezultaty:

Jakub Sidorowicz z klasy 5b -40 m-ce 50m stylem dowolnym z czasem 50.34 s i 32 m-ce  na 50 m stylem grzbietowym z czasem 59.06 s,

Jan Grota z klasy 4b – 25 m-ce na 25m stylem dowolnym z czasem 29.97s  i 22 m-ce na 25m stylem grzbietowym z czasem 31.11 s,

Patric Siemiński z klasy 4b – 22 m-ce na 25m stylem dowolnym i 23 m-ce na 25m stylem grzbietowym z czasem 34.06 s.

Z niecierpliwością czekamy co nasza śmietanka pływaków pokaże w przyszłym roku.

Gratulujemy!

Agnieszka Giedrojć-Gurin

Halowe Mistrzostwa Gdyni w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych

Uczniowie Szkoły Gimnazjalnej nr 7,  w dniu 02.12. 2014 r. , pod opieką pani Agnieszki Giedrojć- Gurin wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Gdyni w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych ( Liga I rzut). Najlepiej spisała się i przyniosła szkole cenne punkty liczące w  rywalizacji międzyszkolnej prowadzonej przez GOSiR , Agata Marszandt , w pchnięciu piłką lekarska (3 kg ), która  weszła do ścisłego finału gdzie zaskoczyła tam sama siebie zdobywając II miejsce z wynikiem 8,83 m .

Pozostałe wyniki:  Weronika Partyka- 6,06 m ( pchnięcie piłka lekarska), Aleksander Grzenia - 7,28 s oraz  Paulina Kolczynska- 8,28s  (bieg na  50 m) , Igor Popławski - 8,91 m ( pchniecie piłką lekarską- 4kg ), Jakub Ruszczak- 4:06,07 s; Łukasz Dunajski- 4:30.31 s m oraz Sebastian Chrabkowski - nkl (bieg na 1000m ), Paulina Stawecka-nkl (bieg na 600m ). Pracujemy dalej. Zobaczymy co przyniesie wiosenna Gimnazjada 2015.

Agnieszka Giedrojć-Gurin

Halowe Mistrzostwa Gdyni w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych

Uczniowie Szkoły Podstawowej  w dniu 01.12. 2014 r. pod opieką pani Agnieszki Giedrojć- Gurin wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Gdyni w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych ( Liga I rzut). Najlepiej spisali się i przynieśli szkole cenne punkty liczące w  rywalizacji międzyszkolnej prowadzonej przez GOSiR , Klaudia Rybacka , w pchnięciu piłką lekarska (2 kg )oraz Jeremi Kalkowski w skoku w dal. Oboje weszli do ścisłego finału. Klaudia zajęła VIII miejsce osiągając wynik 8,06 m. Jerami skoczył na odległość 3,99 metra i zakończył zawody na VII miejscu.

Pozostałe wyniki:  Wiktoria Lademan- 6,35 m ( pchnięcie piłka lekarska), Otylia Walczuk- 3,38 m ( skok w dal), Mateusz Dziecielski- 7,52 s oraz  Patric Sieminski- 15,74 s (bieg na  50 m) , Luke Lovibond- 8,08 m ( pchniecie piłką lekarską ), Paweł Pankau- 4:08,44 s; Jan Grota- 4:08.66 s m oraz Michał Goitowski - nkl (bieg na 1000m ). Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Agnieszka Giedrojć-Gurin

NASZ BIATHLONISTA ZNÓW NA PODIUM

Po raz kolejny Tomek Wojewski z klasy II b gimnazjum potwierdził, że potrafi fantastycznie łączyć dwie umiejętności: bieganie, strzelanie i oczywiście szybką orientację w terenie. W gdyńskim biegu sprinterskim w kategorii klas I-III gimnazjum uzyskał najlepszy wynik i zdobył I miejsce, a podczas zawodów GRAND PRIX Gdańska Pucharu Pomorza wywalczył 4. miejsce w kategorii młodzik. Wielkie brawa!

Więcej…

BIEG NA ORIENTACJĘ

W czwartek 6 listopada klasy szóste z naszej szkoły wspólnie z szóstoklasistami z SP 23 fantastycznie się bawili podczas biegu na orientację, zorganizowanego przy ZS nr 6 z pomocą Pana Andrzeja Olecha, prezesa UKS Gromik. Emocji było co nie miara. Większość po raz pierwszy uczestniczyła w takich zawodach, dlatego zanim przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji, konieczne było krótkie szkolenie. Po filmie instruktażowym, każdy zawodnik z mapą i kartą startową wyruszył wyznaczoną trasą, potwierdzając swoją obecność na punktach kontrolnych przy pomocy specjalnych kasowników. Po dotarciu na metę, czekając na podliczenie wyników, można było spróbować swoich sił w strzelaniu z broni laserowej. Zawody zakończyły się wręczeniem indywidualnych nagród: medali, dyplomów oraz pucharu dla najlepszej klasy. Humory wszystkim dopisywały, a i pogoda tego dnia była dla nas łaskawa.

Jednym słowem – udana impreza, możliwe że dla niektórych początek prawdziwej przygody i pasji, jaką jest biathlon.

Więcej…

Medale w biegu na orientację

Nareszcie  mamy się czym pochwalić. Uczniowie Gimnazjum nr 7 w dniu 20 października br. zdobyli drużynowo II  miejsce w Mistrzostwach Gdyni w Biegu na Orientację. Do wspólnego sukcesu przyczyniły się przede wszystkim indywidualne wyniki  Marcina Litwina i Wiktorii Mroczyńskiej , którzy indywidualnie zdobyli  II miejsce w swoich kategoriach.  Super również wypadli pozostali nasi reprezentanci.  Marek Zieliński  zdobył 4 miejsce, Łukasz Dunajski zajął miejsce tuż za nim (5 miejsce), następnie Jakub Ruszczak ,  uplasował się na 7 miejscu, a  Rafał Daliga niewiele dalej bo na 9 miejscu.

Świetnie tego dnia poradzili sobie również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, którzy na tychże Mistrzostwach zdobyli drużynowo IV miejsce w składzie: Klaudia Rybacka( 11), Paweł Pankau (8), Oliwier Sobczak (7), Wojtek Jaśniak (12) oraz  Blanka Piotrowicz(nkl).

Te rewelacyjne wyniki sprawiły, że nasi uczniowie w składzie: Wiktoria Mroczyńska,  Marcin Litwin, Marek Zieliński (Gimnazjum) oraz Klaudia Rybacka, Paweł Pankau ( SP)  zostali zakwalifikowani do Wojewódzkich Mistrzostw w Kwidzyniu, które odbyły się w dniu 22 pażdziernika.

Mimo, że  tym razem leśna trasa okazała się nieubłagana i bardzo trudna, a problemy organizacyjne sprawiły  wszystkim wiele kłopotów ( znikające puszki z punktów kontrolnych), uczniowie naszej podstawówki  poradzili sobie całkiem nieźle. Klaudia Rybacka zajęła 19 miejsce wśród dziewczynek, a Paweł Pankau dobiegł do mety z 11 wynikiem w klasyfikacji chłopców. Drużynowo nasza „ Jedenastka”  uplasowała się na 12 pozycji wśród 23 szkół, które wzięły udział w zawodach. Gimnazjalistom tym razem się nie udało i tylko Wiktoria odnotowała swój powrót do mety z 29 rezultatem.

Podziękowania należą się również dla pana Andrzeja Olecha z UKS Gromik , który cały czas wspiera nauczycieli wychowania fizycznego w przygotowaniach uczniów.

Wszystkim zawodnikom i ich rodzicom  gratulujemy, oby tak dalej.

Więcej…

CORAZ SZYBSZY TOMEK!

Wielkie gratulacje należą się Tomkowi Wojewskiemu z klasy IIb naszego gimnazjum za kolejny, fantastyczny występ sportowy. 13 września, podczas III Rundy Pucharu Pomorza w Biathlonie Letnim (w kategorii: młodzik) w biegu pościgowym i w biegu sprinterskim Tomek  dwukrotnie zajął 4. miejsce. Bieganie i strzelanie to pasja Tomka nie od dziś: w maju 2014r. w biegu indywidualnym podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego wywalczył 5.miejsce (a konkurencja była naprawdę duża).

Jeżeli ktokolwiek z Was chciałby spróbować, na czym polega biathlon, przymierzyć się do strzału na strzelnicy, wziąć udział w biegu, to powinien skontaktować się z trenerem UKS Gromik, działającym w naszej szkole przy ulicy Wrocławskiej.

Biathlon - (łac. bi – dwu, gr. áthlon – zawody, nagroda) = BIEGASZ, STRZELASZ, WYGRYWASZ!

PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY

Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze SK Caritas pod opieką pani Iwony Grabowskiej uczestniczą w akcjach na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni, Schroniska Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo”, Szpitala Reumatologicznego w Sopocie, domów dziecka i pogodnej starości. Zbierają fundusze dla potrzebujących w akcji „Tak, pomagam”, prowadzą stoiska charytatywne podczas kiermaszu świątecznego oraz przy parafii MBB w Orłowie i Królowej Jadwigi na Karwinach. Poświęcają wolny czas (często w weekend), aby pomagać innym (a robią to bez rozgłosu, nie oczekując niczego w zamian za dobro, które czynią).

Jesteście wspaniali!

 

Więcej…

ZAWODY SPORTOWE

Uczniowie  klasy 1a,  Szymon Siemiński i Hugo Snuszka zdobyli medale w zawodach sportowych. Szymon otrzymał srebrny medal za II miejsce w zawodach w kręgle zaś Hugo w czasie zawodów pływackich dostał medale w pływaniu. (Gabrysia Marchlewska)

Więcej…

Strona 3 z 9

Jesteś tutaj: Sukcesy uczniów